• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pomorskie talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku

POMORSKIE TALENTY. WYBITNI SOLIŚCI AKADEMII MUZYCZNEJ IM. S. MONIUSZKI W GDAŃSKU

Sala Koncertowa na Ołowiance
Koncert symfoniczny

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Massimiliano Caldi - dyrygent
Dyplomanci Akademii Muzycznej w Gdańsku

Orkiestra Symfoniczna PFB

W niedzielę, 08 maja, o godzinie 18:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert pt. "Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku". Podczas koncertu pojawią się nie tylko muzycy-instrumentaliści, ale też sopranistka i dyrygent.

Jak co roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert, podczas którego na scenie Sali Koncertowej pojawią się wyróżnieni przez pedagogów Gdańskiej Akademii Muzycznej dyplomanci. Przygotowują oni ciekawy program, który dla muzyków jest dużym wyzwaniem, a dla publiczności niezwykłym doznaniem estetycznym. Wśród najlepszych absolwentów znajdują się Maria Malinowska - sopranistka, Michał Mossakowski i Jan Rejnowicz - pianiści i Michał Krężelewski - dyrygent. Dyplomantom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą Massimiliano Caldiego.

W tym roku dyplomanci przygotowali utwory, które przeniosą publiczność do XIX i XX wieku. Włoski romantyzm i amerykański jazz zabrzmią na jednym koncercie za sprawą Giuseppe Verdiego i George'a Gershwina. Oprócz tego wybrzmi też "I Koncert fortepianowy d-moll op. 15" Johannesa Brahmsa. Element operowy wprowadzi wspomniana Maria Malinowska w utworze "Rusałka" Antonína Dvořáka. Mimo że zaproponowany program wydaje się być rozległy, słuchacze na pewno nie wyjdą z koncertu zawiedzeni i każdy znajdzie coś dla siebie.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Z jakiego języka pochodzi drugi człon nazwy teatru tańca - Teatr Amareya?