• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pomagaj zwierzętom w mieście / Miasto 2050

8 lutego serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach cyklu Miasto 2050. Goścmi będą przedstawiciele Błękitnego Patrolu WWF Polska i Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi. Pomagaj zwierzętom w mieście!

11.00 - 12.30 Społeczne wsparcie ochrony Bałtyku. - Błękitny Patrol WWF Polska

Działający od początku 2010 r. Błękitny Patrol WWF to jak dotąd największa i najciekawsza akcja WWF Polska. Pozwala na czynne zaangażowanie społeczności lokalnej w ochronę przyrody. 200 wolontariuszy, którzy zamieszkują całe polskie wybrzeże Bałtyku, na co dzień pomaga fokom, morświnom i ptakom morskim, a także wszystkim innym potrzebującym wsparcia zwierzętom. Na warsztatach dowiemy się o biologii, zwyczajach i ochronie fok szarych, morświnów czy ptaków składających lęgi na plażach sieweczkach obrożnych, ostrygojadach czy rybitwach. Te unikatowe gatunki domagają się dziś docenienia i wsparcia.

12.40 - 14.10 Humanitarna ochrona zwierząt Piotr Piotrowski z Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi

Jak w praktyce wygląda system opieki nad zwierzętami bezdomnymi? W jaki sposób humanitarnie pomagać zwierzętom? Dowiemy się w teorii oraz w praktyce. Na warsztatach przybliżone zostanie wprowadzenie do filozofii ochrony zwierząt, deklaracje ideowe oraz prawo z tym związane.

Piotr Piotrowski - Adwokat przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. Z prawem ochrony zwierząt związany zawodowo od 2011 r., obecnie współpracuje z Pomorską Fundacją Bracia Mniejsi.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: