stat
Impreza już się odbyła

Polonia_2020-wystawa

  • wtorek, 11 sierpnia 2020, godz. 19.00
  • Lokalizacja
    online
  • Bilety
    wstęp wolny

Adaptacja przedstawień Polonii z obrazów Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Ary'ego Scheffera, czy Stanisława Wyspiańskiego przeplata się z motywami zaczerpniętymi z popkultury, filmów fabularnych, teledysków lub zdjęć stockowych. Motywy te, w połączeniu z kiczowatymi, nasyconymi kolorami, nawiązują do estetyki postinternetu i kontrastują z tradycyjną formą malarstwa olejnego.

29 grudnia 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 12:30

Online
Wstęp wolny
Na żywo

Zobacz transmisję live


Wizja kobiety gotowej do złożenia siebie w ofierze nadal jest głęboko zakorzeniona w patriarchalnej kulturze. Podczas gdy ton dyskursowi publicznemu nadają mężczyźni, kobietom narzucona jest rola symbolu. W prezentowanym cyklu obrazów Polonia_2020 uwydatnienie masochistycznego charakteru Polonii umożliwia przekroczenie jej defensywnej postawy. Pozwala dojrzeć przewrotność w jej uleglości. W tym pozornym posłuszeństwie kryje się krytyka i prowokacja. Adaptacja przedstawień Polonii z obrazów Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Aryego Scheffera, czy Stanisława Wyspiańskiego przeplata się z motywami zaczerpniętymi z popkultury, filmów fabularnych, teledysków lub zdjęć stockowych. Motywy te, w połączeniu z kiczowatymi, nasyconymi kolorami, nawiązują do estetyki postinternetu i kontrastują z tradycyjną formą malarstwa olejnego.Serdecznie wszystkich zapraszam na wernisaż online Polonia_2020.

Aby dołączyć do pokoju wydarzenia proszę podać Meeting ID: 766 3150 5856 oraz Passcode: 4e2Kxj
Prezentowany projekt: Polonia jej obecność w malarstwie i odbicie w zbiorowej podświadomości zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura w sieci.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich poetów otrzymał w 2009 roku prestiżową Nagrodę Kościelskich?

 

Najczęściej czytane