• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Polish Piano Quartet

Tryptyk wielkich kompozytorów rodem z Lizbony, Sewilli i Buenos Aires. Legendarne dzieła w wykonaniu mistrzów. Po raz pierwszy na scenie w Wejherowie - Polish Piano Quartet.

kwi 20

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 40 zł
ulgowy 20 zł
Kup bilet
maj 11

sobota, godz. 18:00

bilety 27 - 32 zł
ulgowy 16 - 22 zł
Kup bilet
Polish Piano Quartet zainaugurował swoją działalność w 2022 roku. Tworzą go Emanuel Salvador skrzypce, Emilia Goch Salvador altówka, Adam Klocek wiolonczela i Michał Francuz fortepian. Zespół wystąpił do tej pory na festiwalu Szczecin Classic 2022, w Filharmonii Częstochowskiej i Narodowym Forum Muzyki.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Emanuel SALVADOR od 2014 roku jest dyrektorem artystycznym i koncertmistrzem Baltic Neopolis Orchestra. Jest również założycielem i liderem Guimarães String Quartet w Portugalii, z którym regularnie koncertuje w Europie i Azji. Artysta został opisany przez Strad Magazine jako jeden z najlepszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia. Jest zwycięzcą i laureatem takich konkursów, jak: lsolde Menges (RCM), Beckenham Festival, Barbirolli Memoriał, Wolfson Foundation, Jovens Musicos, Julio Cardona. Jako solista i koncertmistrz koncertował z takimi orkiestrami, jak: Orquesta Nacional de España, Brazil National Orchestra, Seoul Classical Players, Adana Philharmonic, Monterrey Symphony Orchestra, Krasnojarsk Symphony, Orquestra do Norte, Classica da Madeira. Występował jako solista, kameralista i koncertmistrz na wielu światowych scenach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kazachstanie, Chinach, Japonii, Portugalii, Holandii, Meksyku, Turcji, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech. Do sukcesów muzyka należą wysoko oceniane przez krytyków nagrania płytowe oraz prowadzenie kursów mistrzowskich na całym świecie.

Emilia GOCH SALVADOR jest dyrektorem kameralnej orkiestry smyczkowej Baltic Neopolis Orchestra, którą założyła w 2008 roku. W 2016 roku rozpoczęła współpracę z portugalskim kwartetem smyczkowym Guimarães String Quartet, z którym regularnie koncertuje w Europie i Azji. Od 2019 roku prowadzi kursy mistrzowskie dla altowiolistów w rodzinnym Szczecinie oraz w Guimarães w Portugalii. Jako kameralistka współpracowała z takimi artystami, jak m.in. Bartłomiej Nizioł, Vasko Vassilev, Carmine Lauri, Tomasz Tomaszewski, Sandor Javorkai, Kevin Kenner, Roman Jabłoński i Maria Machowska. W latach 2005-2018 współpracowała z licznymi zespołami i orkiestrami, m.in. z Deutsche Oper Solisten, Covent Garden Soloists, Covent Garden Opera House, Symphony Orchestra of lndia, V4 Visegrad Quartet, teatrem Sadlers Wells w Londynie oraz z Pruską Orkiestrą Kameralną. Z tymi zespołami koncertowała w prestiżowych salach, m.in. w Indiach, Norwegii, Estonii, Niemczech, Danii, Czechach, Grecji, Singapurze, Tajlandii, Malezji, Wietnamie oraz na Filipinach.

Adam KLOCEK
Dyrygent i wiolonczelista, laureat muzycznego Oscara Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji. Pełni funkcję dyrygenta-asystenta Maestro Jana Lathama-Koeniga, dyrektora artystycznego Filharmonii Wrocławskiej oraz festiwalu Vratislavia Cantans. Piastuje również stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej, dyrektora artystycznego orkiestry Młoda Polska Filharmonia oraz Filharmonii Częstochowskiej. Występ artysty w Petersburgu, podczas którego dyrygował on Państwową Orkiestrą Ermitażu został określony przez czołowy ogólnorosyjski dziennik jako dar niebios. Zainteresowania i zdolności dyrygenckie Adama Klocka zauważył Jerzy Maksymiuk mianując go swoim asystentem. Adam Klocek został uhonorowany członkostwem w honorowym Związku Kompozytorów Rosyjskich.

Michał FRANCUZ
Pianista, kameralista, pedagog.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku dziewięciu lat. Studiował w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem profesora Waldemara Andrzejewskiego. Od ponad dwudziestu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi. Znany jest publiczności Polski, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii,Portugalii, Włoch, Danii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Czech, Algierii, Arabii Saudyjskiej, Indonezji i Stanów Zjednoczonych. Regularnie współpracuje m.in. z Filharmonią Poznańską, Sinfonią Varsovia,Filharmonią w Szczecinie, Orkiestrą Feelharmony, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Muzycznymw Poznaniu, Teatrem Polskim w Szczecinie, Operą Bałtycką, czy Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Projekt stART jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Muzyka, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
  • Kontakt
    58 672-27-75

Opinie

Sprawdź się

Co znajduje się w Parku Hestii w Sopocie?