stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Połamane Portrety

Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac Krzysztofa Wyszomirskiego "Połamane Portrety" oraz koncert zespołu Puerto Nuevo.

paź 17

sobota

Gdańsk,
bilety 85 zł
Kup bilet
"Połamane Portrety" to cykl portretów muzyków amerykańskiej sceny bluesowej i jazzowej. Jest to mój subiektywny wybór nazwisk ważnych dla mnie, postaci towarzyszących mi w dzieciństwie za pośrednictwem radia. Pamiętam obrazy, które tworzyły się w świadomości napędzanej dźwiękami płynącymi z odbiornika jako czarno-białe i niepozbawione skaz. Niejednokrotnie połamane lecz harmonijne, przynoszące spokój pomimo wszystkich zakłóceń i niedoskonałości. Niedoskonałości te, przerwy w sygnale, trzaski czy szumy były bardziej patyną spalającą owe obrazy niż przeszkodą czy dystorsją.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Takie w założeniu mają być moje obrazy, proste, jasne w odbiorze choć nie pozbawione, załamań, błędów, szumów, braków sygnału. To blues jaki ja pamiętam, klimat, temperatura, kształt, który odcisnął się głęboko we mnie, dawno temu...

"Połamane Portrety" i muzyka są nierozerwalne. Dlatego podczas wernisażu usłyszymy również koncert zespołu Puerto Nuevo:
"Puerto Nuevo wyróżnia się na tle mainstreamu jazzowego. W jego muzyce pobrzmiewa etniczność, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnej formy kompozycji gatunku. W wykonaniu duetu usłyszymy znane standardy muzyki jazzowej i bluesowej oraz własne utwory inspirowane jazzem, muzyką świata oraz etniczną"

W składzie: Irek Pestka - gitara jazzowa i akustyczna, Tomasz Nowik - gitara Basowa.

Krzysztof Wyszomirski - Projektant, fotograf, grafik. Zawodowo zajmuje się grafiką użytkową, fotografią, projektowaniem ubioru, nigdy jednak nie zrezygnował z rysunku. To on właśnie był na początku jego przygody ze sztuką i poprzez wszystkie te lata towarzyszy mu do dziś. To rysunek/szkic jest początkiem każdego projektu czy kadru.
Krzysztof to postać małomówna, introwertyczna - mówi, że gdyby potrafił komunikować się ze światem za pomocą słów nie musiałby tego robić używając obrazów.

Ireneusz Pestka -lider zespołu. Studiował pod okiem takich wykładowców jak Leszek Kułakowski. Grał w wielu składach zakorzenionych w trójmiejskiej muzyce jazzowej, m.in. u Cezarego Paciorka, Roberta Jakubca współtwórcy najpopularniejszej grupy jazzowej lat 90-tych Young Powers i jamując niejednokrotnie z Wojtkiem Mazolewskim. Ze swoim składem Irek Pestka Quartet brał udział w festiwalu jazzowym Jazz nad Motławą w Gdańsku. Doświadczenie i inspiracje muzyczne zdobywał również na długich kontraktach za granicą w takich miejscach jak Jamajka, Meksyk czy USA, grając z muzykami różnych narodowości muzykę etniczną i jazzową.

Tomasz Nowik - muzyk sesyjny, gitarzysta basowy, kontrabasista. Doświadczenie muzyczne zdobywał w Polsce i za granicą gdzie występował jako lider własnego zespołu NOVI TRIO. Współpracował z wieloma formacjami trójmiejskiej sceny muzycznej i nie tylko (Julia Vikman Band, zespół Lotyń, Naman Group, The Regulators). Występował m.in. z Ewą Bem, Ewą Urygą, Grażyną Łobaszewską. Na stałe współpracuje z Jan Konop Big Band, The Sound Project, Piosenka Anatomiczna, Rozmowa z Piramidami.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jakie miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na 2016 rok?