stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Połamane Portrety

Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac Krzysztofa Wyszomirskiego "Połamane Portrety" oraz koncert zespołu Puerto Nuevo.

bilety 170-200 zł
Bilety wyprzedane

Joanna Bejm

lis 22

piątek, godz. 18.30

bilety 35 zł
przedsprzedaż 30 zł
"Połamane Portrety" to cykl portretów muzyków amerykańskiej sceny bluesowej i jazzowej. Jest to mój subiektywny wybór nazwisk ważnych dla mnie, postaci towarzyszących mi w dzieciństwie za pośrednictwem radia. Pamiętam obrazy, które tworzyły się w świadomości napędzanej dźwiękami płynącymi z odbiornika jako czarno-białe i niepozbawione skaz. Niejednokrotnie połamane lecz harmonijne, przynoszące spokój pomimo wszystkich zakłóceń i niedoskonałości. Niedoskonałości te, przerwy w sygnale, trzaski czy szumy były bardziej patyną spalającą owe obrazy niż przeszkodą czy dystorsją.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Takie w założeniu mają być moje obrazy, proste, jasne w odbiorze choć nie pozbawione, załamań, błędów, szumów, braków sygnału. To blues jaki ja pamiętam, klimat, temperatura, kształt, który odcisnął się głęboko we mnie, dawno temu...

"Połamane Portrety" i muzyka są nierozerwalne. Dlatego podczas wernisażu usłyszymy również koncert zespołu Puerto Nuevo:
"Puerto Nuevo wyróżnia się na tle mainstreamu jazzowego. W jego muzyce pobrzmiewa etniczność, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnej formy kompozycji gatunku. W wykonaniu duetu usłyszymy znane standardy muzyki jazzowej i bluesowej oraz własne utwory inspirowane jazzem, muzyką świata oraz etniczną"

W składzie: Irek Pestka - gitara jazzowa i akustyczna, Tomasz Nowik - gitara Basowa.

Krzysztof Wyszomirski - Projektant, fotograf, grafik. Zawodowo zajmuje się grafiką użytkową, fotografią, projektowaniem ubioru, nigdy jednak nie zrezygnował z rysunku. To on właśnie był na początku jego przygody ze sztuką i poprzez wszystkie te lata towarzyszy mu do dziś. To rysunek/szkic jest początkiem każdego projektu czy kadru.
Krzysztof to postać małomówna, introwertyczna - mówi, że gdyby potrafił komunikować się ze światem za pomocą słów nie musiałby tego robić używając obrazów.

Ireneusz Pestka -lider zespołu. Studiował pod okiem takich wykładowców jak Leszek Kułakowski. Grał w wielu składach zakorzenionych w trójmiejskiej muzyce jazzowej, m.in. u Cezarego Paciorka, Roberta Jakubca współtwórcy najpopularniejszej grupy jazzowej lat 90-tych Young Powers i jamując niejednokrotnie z Wojtkiem Mazolewskim. Ze swoim składem Irek Pestka Quartet brał udział w festiwalu jazzowym Jazz nad Motławą w Gdańsku. Doświadczenie i inspiracje muzyczne zdobywał również na długich kontraktach za granicą w takich miejscach jak Jamajka, Meksyk czy USA, grając z muzykami różnych narodowości muzykę etniczną i jazzową.

Tomasz Nowik - muzyk sesyjny, gitarzysta basowy, kontrabasista. Doświadczenie muzyczne zdobywał w Polsce i za granicą gdzie występował jako lider własnego zespołu NOVI TRIO. Współpracował z wieloma formacjami trójmiejskiej sceny muzycznej i nie tylko (Julia Vikman Band, zespół Lotyń, Naman Group, The Regulators). Występował m.in. z Ewą Bem, Ewą Urygą, Grażyną Łobaszewską. Na stałe współpracuje z Jan Konop Big Band, The Sound Project, Piosenka Anatomiczna, Rozmowa z Piramidami.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?