stat
Impreza już się odbyła

Pokaz rejestracji spektaklu "H." Jana Klaty i spotkanie z twórcami

29 sierpnia 18:00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim - pokaz rejestracji spektaklu "H." Jana Klaty. 20:00 spotkanie z Janem Klatą i Marcinem Czarnikiem, prowadzi Maciej Nowak. Impreza odbywa się w ramach 40-lecia Porozumień Sierpniowych.

Z Hamleta w postsolidarnościowym czasie i miejscu została tylko pierwsza litera imienia. Jan Klata posłużył się arcydziełem Williama Shakespeare'a, żeby w "H." wykrzyczeć wściekłość pokolenia tych, "którzy się nie załapali". Larum odbijało się echem w upadającej Stoczni Gdańskiej, gdzie grany był spektakl. (Ninateka.pl)

Prezentacja tego historycznego spektaklu w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie pretekstem do rozmowy z jego twórcami, reżyserem Janem Klatą i odtwórcą roli Hamleta Marcinem Czarnikiem o istocie wolności i refleksji nad zmianami w sposobie jej postrzegania. Spotkanie poprowadzi znakomity krytyk i publicysta Maciej Nowak, który w czasie realizacji spektaklu, był dyrektorem Teatru Wybrzeże, a obecnie jest dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia dostępne są ONLINE oraz kasie Teatru.

Uczestnictwo w wydarzeniu wymaga zaakceptowania Regulaminu oraz oddania podpisanego Oświadczenia (do pobrania na stronie teatru).

Regulamin wydarzenia "Wymurzanie wolności"

Drodzy widzowie, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o odpowiedzialne zachowania:
1. Podczas wydarzenia noś maseczkę tak, aby zasłaniać usta i nos.
2. Zachowaj odstęp 1,5 m od innych widzów.
3. Przynieś podpisane oświadczenie lub uzupełnij je przed wejściem na wydarzenie.
4. Stosuj się do próśb i poleceń Ochrony oraz pracowników Biura Obsługi Widza - ich zadaniem jest dbanie o wspólne bezpieczeństwo.
5. Bądź odpowiedzialny.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bezpłatne wejściówki dostępne są ONLINE oraz kasie Teatru.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Protestanckie przekazy ikonograficzne które można zobaczyć w Dworze Artusa w Gdańsku to...?