• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pokaz kreacji strojów Jakuba Kępki

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku zaprasza do Patio ASP 1 czerwca, gdzie odbędzie się pokaz kreacji strojów młodego artysty, Jakuba Kępki. Wydarzenie jest otwarte.

wrz 26-27

wtorek - środa, godz. 17:00 - 20:00

bilety 100 zł
lis 17-18

piątek - sobota

Gdańsk Orunia
Wstęp wolny
Jakub Kępka
Młody artysta z Warszawy. Student Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, wydział malarstwa, po ukończeniu Międzynarodowej Szkoły Projektowania Ubioru i Projektowania Kostiumów. Posiada prace w galeriach "House with Art". "Pragaleria", "Xanadu Gallery", niektóre z prac dostępne są również na portalu Gallerystore.pl. Wziął udział w Targach Sztuki Dostępnej 2020, współpracuje także z Artinfo i Onebid.pl. Udzielił wywiadu dla Narodowego Centrum Kultury, który jest dostępny na YouTube. Artysta stara się skupiać na emocjach, przelewając na płótno uczucia, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Każde dzieło, czy to malarstwo czy moda, dotyczy problemów osobistych oraz ciężkich emocji lub traum. Artysta posiada kolekcje o nazwach "Wszystkie te emocje", "Czyn i kara" oraz "Plastyczność formy". Kolekcje sukcesywnie opowiadają o osobistych uczuciach. Serie nie są zamknięte, ponieważ kształtują się wraz z uczuciami i biegiem życia artysty. W związku z projektowaniem ubrań, artysta tworzy sesje zdjęciowe.

"Każda sesja modowa to osobista wizja. Ogólny pomysł, tło, scenariusz i wszystkie ubrania są szyte, konstruowane, stylizowane przez autora. Za pomocą innych artystów czy modeli udaje mi się przekładać moje myśli, w tym przypadku na modę, tak jak w malarstwie. Ważne jest również zaznaczenie, że każda z sylwetek jest tworzona z materiałów z second-handów."Pokaz kolekcji "prototyp" która miała w założeniu uproszczenie formy do minimum ale przekazania jak najwięcej treści. Od początku staram się kierować myślą by przekazywać historie, moja wizje, moje upodobania w sposób prosty i konkretny, moim celem jest wzbudzenie poczucia ze nie dzieje się nic ale ze dzieje się wszystko, dążę do tego w moim malarstwie oraz projektowaniu. Chciałbym by odbiorcy poczuli pustkę, która ukazuje bardzo dużo, jest żywa i zachęca do interakcji, staram się skupić na oksymoronie i kontraście. Będzie między 6/8 sylwetkami.

Opinie

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?