• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

...Podszyty! - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 555-22-35
wystawia:
Teatr Atelier Sopot
...Podszyty!
na motywach "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza

Scenariusz, reżyseria, scenografia, wykonanie: Bartosz Zaczykiewicz

O wykonawcy:
Reżyser, aktor, absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (1994) i Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie (1998).W latach 1992-96 praktykował w teatrach offowych i alternatywnych (warsztaty m.in. w OPT "Gardzienice", Ośrodku Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych we Wrocławiu oraz Odin Teatret w Holstebro).

W latach 1994-97 pracownik i współpracownik Katedry (obecnie Instytutu) Kultury Polskiej UW. Zaczykiewicz jest reżyserem, aktorem, ale i autorem publikacji z dziedziny teatru i literatury w czasopismach społeczno-kulturalnych (m.in. "Twórczość", "Teatr", "Dialog", "Notatnik Teatralny", "Scena"). W latach 1999-2007 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Od 2007 jest dyrektorem Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie.

"...podszyty!" to wariacja na temat "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza. Monodram miał premierę w 1993 roku i został zagrany blisko 100 razy w całej Polsce, ostatni raz w 2004. Zdobył m.in. Nagrodę im. Lidii Zamkow i Leszka Herdegena na 17. Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w 1993 oraz wyróżnienie Jury na 28.Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów jednego Aktora w Toruniu w 1994 roku.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery