stat

Podróżować znaczy żyć. Spotkanie autorskie z Olgą Dębicką

Zapraszamy na promocję najnowszej książki "Podróżować znaczy żyć" Olgi Dębickiej - dziennikarki, pisarki, podróżniczki. Spotkanie autorskie poprowadzi Agnieszka Franus - Redaktor Naczelna National Geographic Polska.

w każdy czwartek (do 17.11), godz. 18:00

Wstęp wolny
Reportaże Olgi Dębickiej to 50 inspiracji podróżniczych z regionu, Europy i świata - z klimatem, obserwacjami i wiedzą spoza przewodników. Jest Dubaj z szalonymi wizjami architektów i powycinanymi wyspami - z lotu hydroplanem; Rio de Janeiro z sambodromu podczas karnawału i kult ciała; Lizbona śladami fado tramwajem nr 28. Prowansalska winnica monsieur Yvesa Rousseta-Rouarda, dla którego wino stało się całym życiem. Najlepsza agroturystyczna miejscówka w Chorwacji na Rabie u zaprzyjaźnionych Maricy i Ivana, gdzie zachwyca spokojna, szczęśliwa codzienność. W książce znajdziesz przepiękne przestrzenie i krajobrazy: stepu w Kazachstanie, największej pustyni świata Ar-Rab al-Chali, sawanny Serengeti w Kenii i Tanzanii z migrującymi zwierzętami i fiordów w Norwegii, gdzie natura staje się Bogiem.

Umiejętność opowiadania historii to sztuka, którą Olga opanowała do perfekcji. Czytając jej reportaże z podróży, zawsze jestem pod wrażeniem jej zmysłu obserwacji, mam ochotę podążać jej śladami, przeżyć jej przygody. To książka dla wszystkich, uczy jak odważnie marzyć i spełniać te marzenia. Bardzo polecam.
Agnieszka Franus
Redaktor Naczelna National Geographic Polska

Olga Dębicka - dziennikarka, pisarka, podróżniczka. Autorka książek, m.in. Dziwka i Madonna. Marka Hłaski widzenie świata i Fotografie z tłem. Gdańszczanie po 1945 roku. Publikowała od Dziennika Bałtyckiego po Dialog Deutsch-Polnisches Magazin, przez 12 lat związana z portalem Wirtualna Polska. Obecnie, od 17 lat, stały współpracownik National Geographic Polska, National Geographic Traveler i Kaleidoscope. Laureatka nagród dziennikarskich i literackich, m.in. Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Polski Pulitzer), wyróżnienie pod patronatem Nowego Dziennika z Nowego Jorku, Pro Libro Legendo, Grand Press, nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy, uhonorowana Golden Pen Top Journalist Award 2015. Prywatnie mama Kosmy, mieszka w Gdyni.

Prowadząca spotkanie:
Agnieszka Franus
- redaktor naczelna magazynów National Geographic, National Geographic Traveler i Kaleidoscope. Z polską edycją magazynu związana jest od 20 lat. Jurorka w konkursach fotograficznych i Turystycznych Mistrzostwach Blogerów, organizatorka wystaw fotograficznych, prowadząca festiwale podróżników National Geographic, redaktorka książek. Odwiedziła ponad 60 krajów. Z wykształcenia geolog. Jej pasje to historia, fotografia i podróże. Najlepiej wypoczywa w górach. A w wolnych chwilach lubi gotować dla przyjaciół.

Książka została opublikowana przy finansowym wsparciu Miasta Gdyni oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Z jakim reżyserem związana jest "sopocka szafa", która stoi w pobliżu plaży?

 

Najczęściej czytane