• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Podróże po alternatywnym świecie

Fantastyczne pojazdy, tajemnicze perpetuum mobile, cytaty z gotyku i steampunk na dokładkę. Zapraszamy w podróż po alternatywnym świecie, czyli eskapadę w tajemniczy świat wyobraźni Jarosława Jaśnikowskiego.

Relacja z imprezy

25 czerwca - 31 października 2022, godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł

2 - 30 lipca 2022, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
"Podróże po alternatywnym świecie"
Spichlerze na Ołowiance 4.07.2017-31.08.2014

Godziny otwarcia wystawy:

poniedziałek-niedziela 10:00-18:00.

Jarosław Jaśnikowski urodził się w Legnicy w 1976 roku. Malarstwem zajmuje się od 1991 roku. Pierwsze kroki na swojej drodze twórczej stawiał pod kierunkiem Mirosławy Lickiewicz - legnickiej artystki i pedagog. W tym czasie główną inspiracją artysty była sztuka nurtu science-fiction. W połowie lat 90-tych Jaśnikowski odkrywa twórczość Salvadora Dalego oraz innych surrealistów. W 1998 roku pod wpływem Wojciecha Siudmaka postanawia poświęcić się pracy nad realizmem fantastycznym, który według artysty jest najciekawszą i najmniej ograniczającą formą przekazu. Obecnie Jarosław Jaśnikowski jest jednym z czołowych twórców tego gatunku w Polsce, a jego obrazy są w kolekcjach na całym świecie.

Jarosław Jaśnikowski upodobał sobie wszelkiego rodzaju fantastyczne pojazdy, tajemnicze perpetuum mobile, a cytaty z gotyku i steampunku - nurtu stylistycznego w kulturze, w którym mechanika miesza się z baśniowymi metaforami - uczynił swoim znakiem rozpoznawczym. Twórczość Jaśnikowskiego jest swojego rodzaju relacją z podróży artysty po nieznanych światach. Podczas alternatywnych ekskursji artysta tworzy inną rzeczywistość, poddając ją zupełnie odmiennym prawom fizyki i łamiąc zasady grawitacji.

Krytycy sztuki twierdzą, że oniryczne obrazy Jaśnikowskiego są wizualizacją problemów dnia codziennego, a zarazem ukazania jego wersji alternatywnej. Sam artysta określa ten zabieg wędrówką w Świat Nieskrępowanej Wyobraźni, a siebie mianem Magellana, obserwatora-odkrywcy, "opowieściomalarza", który eksploruje swobodnie świat wyobraźni.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jednym z najstarszych zabytków Gdyni jest Domek Abrahama. Gdzie się znajduje?