• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Podróże dalekie i bliskie - spotkanie z Małgosią Jarzembowską

Oliwski Dom Sąsiedzki serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Podróże dalekie i bliskie. Tym razem naszym gościem będzie pani Małgosia Jarzembowska, która barwną opowieścią i fotografiami zabierze nas w podróż na Wyspę Wielkanocną.

Kilka słów wstępu od Małgosi Jarzembowskiej:
Na Wyspie Wielkanocnej znalazłam się właściwie przez przypadek. Tam od razu oczarowała mnie jej atmosfera i jej mieszkańcy - otwarci, niezależni, życzliwi, twórczy, kochający muzykę i taniec, a jednocześnie posiadający bogatą historię. Mieszkałam z rodziną Rapanui, często widywałam tajemnicze moai, chodziłam po równie tajemniczych jaskiniach, uczyłam się tańców polinezyjskich, na co dzień jadałam słodziutkie papaje i ryby prosto z oceanu. Przeżyłam wiele ciekawych zdarzeń, a ponad wszystko nawiązałam przyjaźnie ze wspaniałymi, serdecznymi, niezwykłymi wyspiarzami. Z biletem na pięć dni, zatrzymałam się pięć miesięcy. Opowiem o kamiennych, jak również tych dzisiejszych mieszkańcach wyspy.

Do miłego zobaczenia!

"Podróże dalekie i bliskie" to cykl spotkań oczywiście o podróżach. Fascynują nas dalekie kraje i sugestie jak poradzić sobie w wielkim świecie i skorzystać z jego uroków, ale także kusi nas najbliższa okolica: trójmiejskie lasy, kaszubskie jeziora i cały ciekawy nadmorski pas.
Jeśli chcecie podzielić się z nami wspomnieniami, doświadczeniami, obrazami, a także jeśli chcecie posłuchać jak i gdzie podróżują inni - zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniach. 

24 września - 10 grudnia 2022, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 6

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Literatury "Literacki Sopot" miałaby się odbyć w sierpniu tego roku?