• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Podróże dalekie i bliskie | Loverowi

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Podróże dalekie i bliskie. Tym razem gospodarzami wieczoru będą Daniel Sienkiewicz i Aleksandra Szczepańska - para rowerowych podróżników, znana jako duet Loverowi. Przedstawią podróż do świata turystyki rowerowej, tej bliższej i dalszej.

cze 19

środa, godz. 18:30

Sopot,
Wstęp wolny
cze 24

poniedziałek, godz. 18.00

Wstęp wolny
Zdecydowaną większość czasu poświęcimy polskim szlakom rowerowym, które naszym zdaniem są znakomitą mapą, pomocną do odkrywania ciekawych miejsc. Jednak w pierwszej części opowiemy o naszych dłuższych podróżach - 3700 kilometrów przez Europę oraz ponad 5500 kilometrów przez II RP (to wyprawa inspirowana książką Bernarda Newmana "Rowerem przez II RP". 

Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki autorstwa Daniela i Oli "Szlaki rowerowe Polski. 70 najpiękniejszych tras na jeden i na kilka dni".

Daniel Sienkiewicz i Aleksandra Szczepańska w swoich przygodach cenią sobie poczucie wolności i niezależności, a próbują to osiągnąć przemierzając Polskę i Europę na jednośladach z sakwami. Za nimi dwie duże wyprawy: 58 dniowa przez Europę i 78 dniowa przez II Rzeczpospolitą, podczas których nie zapomnieli o duchu wycieczki. Swoimi podróżami dzielą się w filmach na Youtube, w mediach społecznościowych czy podczas spotkań podróżniczych. Z uśmiechem wspominają występy na gdyńskim festiwalu Kolosy nominacja w kategorii Podróż Roku 2022.

"Podróże dalekie i bliskie" jest to cykl spotkań sąsiedzkich, oczywiście o podróżach. Fascynują nas dalekie kraje i sugestie jak poradzić sobie w wielkim świecie, odkryć i skorzystać z jego uroków, ale także kusi nas najbliższa okolica - trójmiejskie lasy, kaszubskie jeziora oraz cały ciekawy nadmorski pas. Jeśli chcecie podzielić się z nami wspomnieniami, doświadczeniami, obrazami, a także jeśli chcecie posłuchać jak i gdzie podróżują inni zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniach.

Organizatorzy:
Fundacja Wspólnota Gdańska
Oliwski Dom Sąsiedzki
Loverowi

Opinie

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę dobecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?