• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Podróż

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
40 min.
Podróż
10.0 6 ocen 1 10
PIA - Projectos de Intervençao Artística, Portugalia
Podróż ("Passage")

Przedstawienie, które opowiada historię czterech starych podróżników przechadzających się we wszechświecie zawieszonych w powietrzu obiektów. Tutaj, poprzez wspomnienia z przeszłości, w której żyli, odnajdują nową drogę wypełnioną Instalacją w formie poetyckiej ingerencji, która ze zwykłego miejsca wydobywa to co najlepsze — mnogość zmysłowych uczuć, sprawiając, że jest ono niepowtarzalne w otaczającym je środowisku. Wydobycie tej formy z zapomnienia i rutyny, przekształcenie tego zwykłego miejsca w ulotne miejsce kontemplacji.

Jest to projekt sztuki publicznej, mający na celu rozszerzenie artystycznej interwencji na przestrzeń publiczną i przekształcenie tej prawdziwie uprzywilejowanej sceny dla poezji wizualnej. Utrzymana w czerwono-białej kolorystyce "Podróż" obejmuje prezentację teatru ruchu z wykorzystaniem szczudeł i techniki masek, oraz Instalację stworzoną w całości z używanych przedmiotów i materiałów, które zyskują tutaj nową formę i życie, zachowując jednak swoje własne historie.

Teatr PIA powstał w maju 2002 roku w Pinhal Novo Village w Portugalii. Teatr PIA mieści się w sferze sztuki ulicznej, ma korzenie w teatrze ruchu, w którym podstawę dla samego ruchu i dramatyzmu stanowi język ciała, opiera się na estetyce i scenografii sztuk plastycznych, na koncepcji instalacji, jej trójwymiarowości i potencjale do zmiany postrzegania przestrzeni publicznej, na kulturze popularnej oraz przestrzeni ulicznej/publicznej z wyboru (a niekoniecznie z braku alternatywy), jeden krok do doskonałości, jedna z najważniejszych strategii na drodze do realizacji procesu artystycznego i dotarcia do publiczności.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery