• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Podobne do siebie opowieści - wystawa

Spotkamy się 27 kwietnia na Orunii Górnej u Pauli Sołtan i Joanny Radek, w pozornie zwyczajnym mieszkaniu, w bloku usytuowanym między małym parkiem, a Lidlem. Mając do dyspozycji półki, tablice, dywany, szafy, zasłony, chcemy nieco rozbić formę mieszkania, którą jego dwie lokatorki kształtują na co dzień.

Większość rzeczy w tym miejscu została odziedziczona, znaleziona, przejęta. W mieszkaniu, na wzór wielu innych, przenikają się już nieaktualne stylizacje, stare i nowe przedmioty. Nakładane na siebie symbole pokoleń noszą w sobie historie poprzednich właścicieli. Przypadkowo zestawione ze sobą materie budują coraz to nowe narracje. Opowieści mieszają się, powodując powstawanie kolejnych form, które zdefiniowane na nowo zaczynają funkcjonować w społeczeństwie. To naturalny proces, któremu chcemy się przyjrzeć, bardziej świadomie i z bliska, na małym prywatnym kwadracie.

Zachęcamy Was do podzielenia się z nami swoimi historiami. Interesują nas prace, które mogłyby korespondować z miejscem, w którym zostaną umieszczone. Subiektywne odniesienia, które mniej lub bardziej czytelne, pomogłyby zainicjować dialog miedzy uczestnikami wystawy.

Co nas łączy? Trzy komplety sztućców w jednej szufladzie? Może też masz jeszcze swój Turecki dywan, lub szybkowar po babci? Jak stawiać pytania o naszą odrębność?

Szczegóły dotyczące wysyłania prac: www.facebook.com/events/609100619443589

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Dwie tancerki Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art z Gdyni były finalistkami programu: