• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Poczytaj mi. Tom II: Andrzej Seweryn (1 opinia)

Po wielkim sukcesie Poczytaj mi powracamy z jego kontynuacją! W drugiej odsłonie naszego projektu ponownie zaprosimy czytelników na literacką ucztę z udziałem znanych i cenionych gwiazd filmowych i teatralnych. Poczytaj mi. Tom II otworzy spotkanie z Andrzejem Sewerynem, które odbędzie się już 16 czerwca 2023 roku o godz. 17:00 w Sopotece galerii kultury multimedialnej (ul. Kościuszki 14).

Podczas wydarzenia zgromadzona publiczność będzie miała okazję wysłuchać fragmentów Ziemi obiecanej Władysława Reymonta w mistrzowskiej interpretacji Andrzeja Seweryna, pracowników Biblioteki Sopockiej i Urzędu Miasta Sopotu.

Spotkanie poprowadzi Piotr Łukawski - sopocianin, aktor teatralny i filmowy. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną Wydział Aktorski we Wrocławiu. W 1999 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 2000 roku otrzymał II nagrodę za rolę Tota w sztuce Rodzina Totów i za rolę Pigwy w sztuce Sen nocy letniej na XVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Debiutował na deskach Sceny Kameralnej w Sopocie Teatru Wybrzeże, w spektaklu Po deszczu Sergi Belbela, w reżyserii Anny Augustynowicz. Współpracował z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Teatrem Polskim w Poznaniu. Od 2007 roku na stałe związany z Teatrem Wybrzeże.

O gościu:

Andrzej Seweryn
- Aktor. W latach 1968-1980 był aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Był wykładowcą w PWST w Warszawie. Popularność zdobył na początku lat siedemdziesiątych dzięki rolom w spektaklach Teatru Telewizji. Pierwszą dużą rolę filmową zagrał w Albumie Polskim w reżyserii Jana Rybkowskiego. Andrzej Seweryn zagrał w ponad 40 filmach fabularnych. Pracował między innymi z Andrzejem Wajdą, Andrzejem Żuławskim, Giorgio Trevesem, Stevenem Spielbergiem i Agnieszką Holland. Od końca lat siedemdziesiątych Andrzej Seweryn na stałe mieszka we Francji, gdzie jest aktorem Comedie Francaise i członkiem zarządu słynnego paryskiego teatru oraz wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki i Technik Teatralnych (l"Ecole Nationale Superieure des Arts et Techniques du Theatre) w Lyon. W swojej karierze zawodowej wystąpił w ponad 30 spektaklach teatralnych w Polsce i we Francji. Jest też laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń. W latach 2008-2011 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od roku 2011 dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie. (źródło: filmpolski.pl)

Więcej na https://www.mbp.sopot.pl/wydarzenia/poczytaj-mi-tom-ii-ziemia-obiecana-w-interpretacji-andrzeja-seweryna

Opinie (1)

  • Fantastyczne Spotkanie!!!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wiersz "Zdanie" poety Tadeusza Dąbrowskiego został wyróżniony w amerykańskim: