• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Poczytaj mi - Spotkanie z Katarzyną Figurą (4 opinie)

13 czerwca o 18:00 zapraszamy do Sopoteki na kolejne wydarzenie z projektu "Poczytaj mi". Tym razem naszą gościnią będzie Katarzyna Figura, która razem z bibliotekarzami Biblioteki Sopockiej przeczyta wybrane fragmenty "Zemsty" i "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry.

Wystąpią:
Jan Babiński w roli Papkina i Gustawa,
Alicja Dąbrowska w roli Klary ("Śluby panieńskie"),
Katarzyna Figura w roli Podstoliny i Pani Dobrójskiej,
Ewa Lewandowska w roli Klary ("Zemsta"),
Karolina Osowska w roli Anieli,
Marcin Wiktor w roli Wacława i Albina.
Opieka artystyczna i prowadzenie: Piotr Łukawski
Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na pjm przez Beatę Pukło.

Katarzyna Figura - aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. Absolwentka warszawskiej PWST (1985). W latach 2006-2013 aktorka Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Od 15 listopada 2013 roku etatowa aktorka Teatru Wybrzeże. Zagrała w ponad 70 filmach fabularnych. Laureatka dwóch Złotych Lwów: za pierwszoplanową rolę kobiecą za AJLAWJU (24. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, 1999) oraz za pierwszoplanową rolę kobiecą za UBU KRÓL (27. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, 2003). Zdobywczyni Orła w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa za ŻUREK (2004). Dwukrotna laureatka Złotej Kaczki, w kategorii najpopularniejsza aktorka (w 1987 i w 1998). W 2000 roku zdobyła Kryształowy Granat dla najlepszej aktorki komediowej na 4. Festiwalu Komedii Polskich w Lubomierzu. W 2003 roku otrzymała nagrodę miesięcznika "Twój Styl" dla najlepszej polskiej aktorki festiwalu, za rolę Matki w filmie ŻUREK Ryszarda Brylskiego podczas 9. Lata Filmów w Kazimierzu nad Wisłą. W 2006 roku została nagrodzona za rolę Matki w przedstawieniu ALINA NA ZACHÓD Dirka Dobbrowa w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie na 46. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. W tym samym roku została uhonorowana Warszawską Puentą - nagrodą magazynu "Warsaw Point" - Puenta Mistrzowska za różnorodność w kreacjach scenicznych.

W 2011 roku w Świdnicy podczas 4. Festiwalu Reżyserii Filmowej została laureatką Nagrody Kryształowego Dzika za twórczą współpracę aktora z reżyserem. W 2012 roku we Wrocławiu podczas I Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa w jej ręce trafił Platynowy Szczeniak za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym. W 2012 roku w Cottbus w czasie 22. FilmFestival Cottbus zdobyła wyróżnienie jury młodzieżowego za rolę w filmie YUMA w reżyserii Piotra Mularuka. W 2015 roku na Kołobrzeskimi Festiwalu Filmowym przyznano jej Ikonę Polskiego Kina. W 2016 została laureatką Honorowej Nagrody Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki za rolę Pani Chybcik w WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU. W 2019 roku otrzymała Specjalną Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za całokształt twórczości. Od 2013 roku mieszka w Gdyni. Spotkanie poprowadzi Piotr Łukawski - urodzony w Gdyni aktor filmowy i teatralny. Ukończył Wydział Aktorski krakowsko-wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Od 2001 do 2006 roku aktor Teatru Polskiego w Poznaniu. Od 2007 roku aktor Teatru Wybrzeże. W 2000 roku otrzymał II nagrodę za rolę Tota w sztuce RODZINA TOTÓW i za rolę Pigwy w sztuce SEN NOCY LETNIEJ na XVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Opinie (4)

 • gościnią?

  Niedobrze się robi od waszego lewactwa w nowomowie

  • 11 3

 • Super !

  Czekamy na Panią Kasię! Wspaniała kobieta .

  • 1 2

 • "Z bibliotekarzami"

  A co z bibliotekarkami? ;)))) gościni się obrazi

  • 2 0

 • Zdjęcie z Photoshopa

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?