• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Pobożni, cnotliwi... i romantyczni? Zobacz jak to się robiło w dawnym Gdańsku!

Pobożni, cnotliwi i romantyczni?

Dla wprowadzenia się w odpowiedni nastrój przed świętem zakochanych zapraszamy na wyjątkowe oprowadzanie po naszej wystawie stałej, którego tematyka będzie się koncentrowała wokół miłości.

Poznamy losy kochanków określanych jako gdańscy Romeo i Julia i przyjrzymy się przedmiotom, które opowiadają historie o postrzeganiu miłości w dawnym Gdańsku. Na koniec zwiedzania odbędzie się pokaz dwóch z naszych ostatnich nabytków medalu zaślubinowego i medalu z okazji rocznicy ślubu. Wydarzenie dedykujemy zakochanym i niezakochanym, fanom i sceptykom Walentynek, jednym słowem zapraszamy wszystkich do spędzenia z nami niedzieli 13 lutego.

Oprowadzać będzie dr Magdalena Mielnik, kuratorka Oddziału Sztuki Dawnej i współautorka scenariusza wystawy stałej. Autorka książki Sztuka życia. Tematyka moralistyczna w Gdańsku XVI i XVII wieku napisanej na podstawie pracy doktorskiej wydanej przez MNG w 2019 roku. W Muzeum opiekuje się także kolekcją malarstwa gdańskiego, jak również koordynuje prace zespołu badającego straty wojenne Muzeum Miejskiego w Gdańsku i historię tej Instytucji.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- obowiązuje limit miejsc,
- zapisy pod adresem zapisy@mng.gda.pl lub telefonicznie: 512 034 327 (Ośrodek Edukacji Muzealnej). Zgłoszenia przyjmujemy do piątku poprzedzającego oprowadzanie,
- udział w wydarzeniu jest w cenie biletu wstępu.

Informacja o biletach

normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
dzieci i młodzież 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 20 zł

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile placówek liczy Muzeum Narodowe w Gdańsku?