Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Po tamtej stronie

teatr tańca
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr na Plaży
data premiery:
19 listopada 2016
Teatr na Plaży zaprasza w dniu 19 listopada na premierowy spektakl w reż. Joanny Nadrowskiej i Moniki Górki pt. PO TAMTEJ STRONIE, będący synergią teatru tańca, muzyki elektronicznej i obrazu, inspirowany życiem i twórczością rysownika, grafika i pisarza Alfreda Kubina.

"Tutaj twory wyobraźni były po prostu rzeczywistością. Dziwne tylko, że podobne wyobrażenia pojawiały się w wielu głowach na raz." (Alfred Kubin, "Po tamtej stronie")

Koncept, reżyseria, choreografia: Monika Górka, Joanna Nadrowska
Wykonanie: Joanna Nadrowska
Wizualizacje: Izabela Uhlenberg i Zambari (Stereoko.tv)
Muzyka: Zambari

Światła: Artur Aponowicz
Projekt plakatu: Joanna Kurowska

Zrealizowano w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Sopotu oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury.

Bilety:
normalny 25 zł, ulgowy 15 zł (emeryci, studenci, uczniowie, karta sopocka, karta tancerza)

***
JOANNA NADROWSKA, tancerka, instruktorka, choreograf. Swoje pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała z zakresu tańca ludowego, towarzyskiego oraz współczesnego. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie na specjalizacji taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego studiów pierwszego stopnia na kierunku Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca (WILD PROJECT, TRAKTAT O ESTETYCE. TECHNIKA DEFEKTÓW I SKAZ, KWADRAT. WERSJA 6, GALOP, PAN OWEN, TRANSMISJA, PUSTE CIAŁO. OKAZJA DO MALUTKIEJ ROZPACZY, 2 TWARZE, ESSENTIA, COŚ PIĘKNEGO). W 2015 r. stworzyła solo CO? POMIDOR, które zostało zakwalifikowane do konkursu Solo Dance Contest w Gdańsku. Stworzyła trzy spektakle grupy szkoleniowej przy Sopockim Teatrze Tańca. Dwa we współpracy z Magdaleną Wójcik (SPRAWIEDLIWOŚĆ FAŁSZYWA. SUBIEKTYWNA ROZPRAWA O WĄTPLIWEJ NIEWINNOŚCI, KAWA, PAPIEROSY I PRÓBY) oraz jeden we współpracy z Grażyną Słaboń (SYS 212). Współtwórczyni spektaklu NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA powstałego dzięki wsparciu stypendium kulturalnego Miasta Gdańska oraz spektaklu JASNO CZYLI CIEMNO w ramach Trójmiejskiej Korporacji Tańca. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą w trójmiejskich szkołach tańca.

MONIKA GÓRKA, menager Fundacji Teatru BOTO, zafascynowana teatrem dramatycznym oraz teatrem tańca. Producentka takich projektów teatralnych, jak: Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction, Warszawa.doc, Teatr na Nowe Czasy. Jako absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej swoje życie dzieli pomiędzy świat sztuki i świat nauki. Od najmłodszych lat organizuje wydarzenia kulturalne w Trójmieście, związane przede wszystkim z alternatywną trójmiejską sceną muzyczną.

Stereoko.tv to kolektyw twórców wideo. Tworzą filmy, animacje, wizualizacje, video mapping 3D, oprawy wizualne do koncertów, teledysków, przedstawień teatralnych, imprez w kraju i zagranicą. Ich wideo prace można było oglądać w galerii Kunstverein Jahnstrasse e.V. Jako VJe i twórcy ruchomych obrazów działają od 2003 roku i pracowali na m.in. Bochum Videofestival w Niemczech, LPM we Włoszech, Tundra na Litwie, Audioart, SpaceFest, V-Festival w Angli. Byli gośćmi panelu o wideo na konferencji SEAZONE Sopot oraz podczas Artonautyki. Tworzyli mappingi na takich budynkach jak: Ratusz Staromiejski w Gdańsku, Ratusz w Nowym Sączu, Ratusz w Łodzi, budynek IKM w Gdańsku, Ołtarz św. Jana w Gdańsku, projekcje sferyczne na Dharma Festival oraz na specjalnie przygotowanych konstrukcjach mappingowych na wielu festiwalach i imprezach klubowych. Ich wizualizacje były tłem scenograficznym dla spektakli takich jak: CRAZY GOD Teatru Pieśni Kozła (Brave Festival we Wrocławiu), MAŁY KSIĄŻĘ Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz koncertu KOLĘDA NOCKA i na potrzeby teledysków m.in. Boom Blau.

Solowo IZABELA UHLENBERG jest operatorem i montażystą, zajmuje się video, motion graphics. W dorobku montażowym ma kilka dokumentów emitowanych w TVP Kultura, we francuskiej stacji Euro News oraz kilka spotów telewizyjnych, zajmuje się także oprawą wizualną wydarzeń. Przez 3 lata była VJ rezydentką jednego z klubów w centralnym Londynie. ZAMBARI koncentruje się na trzech obszarach działalności twórczej, poza wideo i motion graphics, programuje, a także tworzy muzykę elektroniczną (m.in w ramach projektu Soundcheck Sessions). Jego prace wizualne były pokazywane na wrocławskim WRO. Prowadził warsztaty filmowe i wizualne na festiwalu aTrakcje w Gdyni, w CSW Łaźnia w Gdańsku, na Videozone Tauron 2009 oraz warsztaty z produkcji muzyki elektronicznej.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Nadchodzące premiery