Wiadomości

stat

Po raz pierwszy w operze Edyta Ciechomska

2 czerwca po raz pierwszy w Operze Bałtyckiej wystąpi Edyta Ciechomska-Bilska (sopran). Artystka zaprezentuje się w partii Hrabiny w Weselu Figara.

W roku 1995 ukończyła z wyróżnieniem wydział wokalny warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie profesor Kazimiery Goławskiej. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów operowych (m.in. im. Adama Didura w Bytomiu, Antoniego Dworzaka w Karlovych Varach, Jamume"a Aragalla w Torroelli de Montgri).

Jeszcze jako studentka brała udział w spektaklach Teatru Wielkiego w Warszawie i Warszawskiej Opery Kameralnej. Będąc już profesjonalną artystką związała się z Teatrem Muzycznym Roma (Madama Butterfly, Micaela w Carmen, Pamina w Czarodziejskim flecie, Krysia w Ptaszniku z Tyrolu, Walentyna w Wesołej wdówce, Stasi w Księżniczce czardasza) oraz Warszawską Operą Kameralną (Hrabina w Weselu Figara).
Śpiewaczka wiele koncertuje w Polsce i za granicą.

"Na scenie królowała Edyta Ciechomska, miss elegancji, ale przede wszystkim artystka o wysokiej klasie wokalnej, głosie o przepięknej barwie, śpiewająca przy tym z ogromną kulturą" (Życie Warszawy, 11. 11. 1999)

"Czystość intonacji, piękna barwa głosu, wreszcie dojrzałość interpretacyjna rokują młodej śpiewaczce znakomicie. (...) Liryczny, dźwięczny głos sopranistki zachwycał swym brzemieniem, dobrego wrażenia dopełniły przemyślane, przejmujące głębią interpretacje XIX-wiecznej muzyki" (Ruch Muzyczny, 17. 05. 1998)

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26

lutego

Kabaret Pod Napięciem Gdynia, Blues Club

03

marca

04

marca

Płomień Paryża Gdynia, Multikino Gdynia

Rozrywka

Planuj tydzień: Futrzak Fest, Bieg Urodzinowy i Smakuj Trójmiasto
Planuj tydzień: Futrzak Fest i Bieg
Miłosna baśń warta Oscarów. Recenzja filmu "Kształt wody"
Miłosna baśń warta Oscarów

Kulinaria

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: Futrzak Fest, Bieg Urodzinowy i Smakuj Trójmiasto
Planuj tydzień: Futrzak Fest i Bieg