• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Po drugiej stronie ilustracji

Wydarzenie w ramach

"Po drugiej stronie ilustracji. Miniatury Roberta Romanowicza" to wystawa edukacyjna Muzeum Miasta Gdyni dla dzieci i dorosłych. Prezentujemy na niej prace jednego z najciekawszych ilustratorów i rysowników w Polsce.

Relacja z imprezy

Robert Romanowicz projektuje wyjątkowe, trójwymiarowe miejsca akcji, które ilustrują książki dla dzieci. Do tworzenia miniaturowych wnętrz wykorzystuje kolorowe guziki, pudełka, koronki czy opakowania po jogurtach. Stają się one elementami wytwornych mebli, skomplikowanych maszyn lub zjawiskowych roślin, przez co zyskują drugie życie.

Wykreowany przez siebie świat artysta utrwala w postaci fotografii. To one ilustrują eksponowane na wystawie opowieści: "Kapselek" Kamila Niewińskiego oraz "Misza i Grisza ratują świat" Anny Stasiak. Bohaterem wystawy jest również Złodziej Krzeseł.

Zwiedzający wystawę mogą wymyślić jego przygody i wspólnie napisać powieść!

Wystawa jest zaaranżowana w sposób przyjazny i dostępny dla najmłodszych odbiorców. Miniatury są prezentowane na wygodnym dla dzieci poziomie. Detale wnętrz i małych bohaterów można obserwować przez specjalne tabliczki powiększające. Zwiedzający wystawę odwiedzą pracownię, w której dzieci i dorośli mogą wykonać miniaturowe przedmioty czy postaci. Dla naszej publiczności przygotowaliśmy również wygodną czytelnię z książkami zilustrowanymi przez artystę.

Wystawa stwarza wyjątkową okazję, aby wejść w świat ilustracji i poznać niezwykłych miniaturowych bohaterów literatury dziecięcej stworzonych przez wyjątkowego artystę.

Zapraszamy od 18 marca do Muzeum Miasta Gdyni.

Patronat medialny: czasdzieci.pl, Kwartalnik Ryms, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, TVP3 Gdańsk, Kurier Gdyński, Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Opinie

Sprawdź się

Które muzeum w Trójmieście posiada taras z widokiem na Zatokę Gdańską?