stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Plener Literacki w Gdyni (1 opinia)

W imieniu Miasta Gdyni i Fundacji Historia i Kultura serdecznie zapraszamy do udziału w letnim Plenerze Literackim. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez 60 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Zapraszamy od 31 lipca do 2 sierpnia!


Plener Literacki w Gdyni to świetna okazja, by spędzić część wakacyjnego czasu w towarzystwie znakomitych autorów i ciekawych książek. W tym roku pandemia sprawia, że nie ma zbyt wiele okazji, by spotkać się na żywo, z tym większą radością zapraszamy do uczestnictwa w trzydniowym Plenerze z udziałem pisarzy i wydawców, zorganizowanym z poszanowaniem wymogów i zaleceń na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

Plener Literacki w Gdyni to spotkanie czytelnika z książką, jej autorem i wydawcą, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz z programem spotkań autorskich i innymi atrakcjami. Na najbardziej popularnym deptaku Gdyni - Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w niedzielę także w Muszli Koncertowej, będzie można spotkać się m.in. z Łukaszem Orbitowskim, Jakubem Ćwiekiem, Niną Majewską-Brown, Tomaszem Organkiem, Barbarą Kosmowską, Ziemowitem Szczerkiem, Marcinem Kąckim, Januszem Leonem Wiśniewskim, Maciejem Siembiedą, Jakubem Szamałkiem, Adrianną Trzepiotą, Stefanem Szczepłkiem, Aleksandrą Tyl, Iwoną Kienzler, Małgorzatą Starostą oraz Iwoną Partyką.

Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

PROGRAMW Gdyni nie zabraknie uznanych wydawców. Swoją ofertę podczas Pleneru Literackiego zaprezentują m.in.: Akapit Press, Kameleon, Sonia Draga, Debit, Vectra, Wydawnictwo MG, Bellona, Albatros, Wydawnictwo Literatura, Adamada, Agora, Książkowe Klimaty, Afera, Czarne, Karakter, Wielka Litera, Świat Książki, Magia Słowa/Solis, Claroscuro, Insignis, Fabryka Słów, Olesiejuk, Grupa Helion, Powergraph, Świadomi Wydawcy, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Jedność, Novae Res, Literatura Inspiruje, timof comics, Buka, Format, Tako, Albus, DrugaNoga, Kultura Gniewu, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo ZNAK. Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnie Świat Książki, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę na stoisku Nagrody. Można się tam będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

LISTA WYSTAWCÓWOrganizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia, a organizatorem wykonawczym Fundacja Historia i Kultura - organizator Targów Książki Historycznej. Patronem Pleneru jest Trojmiasto.pl.

Plener Literacki w Gdyni, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego

Serdecznie zapraszamy od piątku do niedzieli: 31 lipca - 2 sierpnia 2020 r.

Godziny otwarcia:
w piątek w godz. 12.00-19.00,
w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Dla Ciebie

    Dlaczego brak Wydawnictwa Poligraf?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?

 

Najczęściej czytane