• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ponad 1200 książek w bibliotece na plaży. Plażowanie z książką coraz popularniejsze

Magda Mielke
18 sierpnia 2022, godz. 07:00 
Opinie (31)
Na kąpieliskach oraz w punktach gastronomicznych na najpopularniejszych gdańskich plażach można znaleźć regały z książkami. Na kąpieliskach oraz w punktach gastronomicznych na najpopularniejszych gdańskich plażach można znaleźć regały z książkami.

Szum fal, żar z nieba, rozgrzany piasek, a na nim rozłożeni plażowicze... z książkami w dłoniach. Taki widok na trójmiejskich plażach zdarza się coraz częściej. Potwierdzają to także dane Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, która odnotowała w tym sezonie rekordowe zainteresowanie akcją "Biblioteka na plaży". W jej ramach dostępne dla plażowiczów są poczytne romanse i powieści obyczajowe, przygodowe, kryminały, a także książki dla dzieci i młodzieży.Zaczytane Trójmiasto. Polecamy książki


Czy latem czytasz więcej książek?

Jedni uważają, że powinna być lekka, łatwa i przyjemna, drudzy, że najlepiej, gdy jest opasłym tomiszczem, bo tylko latem mamy czas na takie wyzwania. Podobno idealna książka na wakacje nie istnieje, ale na urlopie każda lektura jest dobra.

Warto czytać o każdej porze roku. I wszędzie - nieważne, czy spędzamy lato w domu, w mieście, na wsi, nad morzem czy w górach. Wielu z nas jednak przyznaje, że latem faktycznie łatwiej jest nadrobić wszelkie zaległości w lekturach.

Książka na wakacje: co czytamy latem? Książka na wakacje: co czytamy latem?

"Biblioteka na plaży"Jeśli jednak wybierzemy się na plażę bez żadnego woluminu, to nic straconego. Na początku wakacji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wraz z Gdańskim Ośrodkiem Sportu po raz kolejny otworzyła "Bibliotekę na plaży". To coroczna akcja, której celem jest promocja czytelnictwa i umożliwienie miłych chwil z lekturą. Na kąpieliskach oraz w punktach gastronomicznych na najpopularniejszych gdańskich plażach ustawione zostały regały z książkami, po które można sięgnąć podczas odpoczynku nad wodą.

W tym roku "Biblioteka na Plaży" cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przekazała rekordową liczbę książek - łącznie ponad 1,2 tys. egzemplarzy. To lektury, które Biblioteka dostosowała do szerokiego grona odbiorców. W plenerowych biblioteczkach znalazły się: książki dla dzieci i młodzieży, literatura obyczajowa, romanse, kryminały, powieści przygodowe i sensacyjne, a nawet przewodniki po Pomorzu.

Wspominamy wakacje sprzed lat. Jak letnie urlopy spędzali nasi rodzice i dziadkowie? Wspominamy wakacje sprzed lat. Jak letnie urlopy spędzali nasi rodzice i dziadkowie?

Z regałów oznaczonych logo "Biblioteki na plaży" można korzystać jeszcze do końca sierpnia. Znajdziecie je w kilku lokalizacjach: na Stogach przy wejściu nr 26, przy molo w Brzeźnie, w Jelitkowie przy wejściu 73 oraz w punktach gastronomicznych i barach przy wejściach 50, 52, 75 i 78.

W plenerowych biblioteczkach znalazły się: książki dla dzieci i młodzieży, literatura obyczajowa, romanse, kryminały, powieści przygodowe i sensacyjne, a nawet przewodniki po Pomorzu. W plenerowych biblioteczkach znalazły się: książki dla dzieci i młodzieży, literatura obyczajowa, romanse, kryminały, powieści przygodowe i sensacyjne, a nawet przewodniki po Pomorzu.

Wakacyjne spotkania z książkąO tym, że lato sprzyja czytaniu, świadczą też organizowane w tym czasie festiwale literackie. Tego typu wydarzenia odbywają się w wakacje w różnych miejscach Polski niemal co weekend. To nie tylko szansa, aby upolować ciekawe książki, ale też wziąć udział w inspirujących spotkaniach i spędzić czas w gronie innych moli książkowych.

Okazji do uczestniczenia w takich intelektualnych ucztach, w dodatku w przyjemnym wakacyjnym otoczeniu, nie brakuje też w Trójmieście. Za nami już m.in. gdyński Plener Literacki czy największa impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci - Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Literacko zapowiada się także końcówka sierpnia. Przed nami dwa ważne festiwale: Literacki SopotMiasto Słowa.

Masłowska, Chutnik, Szostak i kierunek Irlandia. Literacki koniec wakacji Masłowska, Chutnik, Szostak i kierunek Irlandia. Literacki koniec wakacji

Wydarzenia

Festiwal Literacki Sopot 2022

wieczór literacki, spotkanie

Festiwal Miasto Słowa 2022

festiwal sztuki, spotkanie

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Kiedy dokładnie rozpoczęła działalność Opera Leśna w Sopocie?

 

Najczęściej czytane