Wiadomości

stat

Planujemy rodzinny weekend

Rodzinny weekend zapowiada się ciekawie.
Rodzinny weekend zapowiada się ciekawie. fot. 123rf.com/

Dla wielu rodziców był to trudny tydzień. W związku ze strajkiem nauczycieli musieliśmy szukać opieki dla swoich dzieci. Pozwólmy więc sobie w ten weekend na odpoczynek, bo po niedzieli... prawdopodobnie czeka nas powtórka z rozrywki.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:


Sprzątamy las!Zaczynamy od wyjścia do lasu. Co prawda nie jest tak ciepło, jak tydzień temu, ale mamy dla was propozycję, która łączy spędzenie niedzieli na świeżym powietrzu i zrobienie czegoś dobrego dla środowiska. "Czas na las!" to akcja Klubu Podróżników, która polega na wspólnym sprzątaniu lasu. Na pierwszy rzut oka nie brzmi to co prawda bardzo atrakcyjnie, ale organizatorzy zadbali o to, żeby było wręcz odwrotnie. W planach jest ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy dla dzieci oraz nagrody od sponsorów. Zbiórka przy Chatce Gołębiewo. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny.

Rodzinny spacerNa spacer nie w lesie, a w mieście, zaprasza Gdynia Rodzinna. "Mam marzenie i nie zawaham się je spełnić" to tytuł ok. dwugodzinnej wędrówki z przewodniczką. Dzieci, kierując się mapą, będą miały okazję poszukać na trasie spaceru ukrytych w mieście skarbów. Zupełnie przy okazji poznają różne, ciekawe zakątki Gdyni. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora. Niedziela, godz. 14, wstęp wolny.

Sprawdźcie, gdzie można znaleźć ciekawe atrakcje na rodzinny weekend.
Sprawdźcie, gdzie można znaleźć ciekawe atrakcje na rodzinny weekend. fot. 123rf.com/ prostooleh

Ozdoby wielkanocneZa tydzień Wielkanoc, więc warto pomyśleć o ozdobach, które pojawią się na świątecznym stole. W Ambelucji wraz z ilustratorką i autorką książek dla dzieci, Agatą Półtorak, będziecie mogli wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Wspólnie ozdobicie jaja i wykonacie stroiki wielkanocne. Nie ma ograniczeń wiekowych. Piątek, godz. 17:30, bilety: 10 zł/dziecko. Bilety do kupienia na stronie organizatora.

W Muzeum Archeologicznym również czeka was wspólne tworzenie dekoracji. W trakcie warsztatów powstaną m.in. pisanki, zajączki, koszyczki, dekoracje na stół czy kartki z życzeniami. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Sobota, godz. 12, wstęp wolny. Obowiązują zapisy telefoniczne: 58 322 21 54.

"Kolory Bałtyku" to jeszcze jedna propozycja wielkanocnych warsztatów, tym razem od Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Uczestnicy (w wieku 8-14 lat) pod czujnym okiem malarki Oli Kotarskiej i fotografika Roberta Sęka uczestnicy wykonają z papieru kolorowe modele pisanek, a następnie na ich podstawie własnoręcznie stworzą animacje w formacie gif. Będą mogły one potem posłużyć uczestnikom jako animowane, wirtualne kartki wielkanocne. Niedziela, godz. 12. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora.

Dla małych melomanówNa koniec mamy muzyczne zaproszenie. Mała Gdyńska Filharmonia w Sali Portu Gdynia to koncerty przeznaczone dla dzieci w wieku 0-6 lat. Tytuł najbliższego wydarzenia to: "Tańce świata: od menueta do tanga". Poznacie różne tańce, m.in. menueta, polkę i tango. Dowiecie się, że - podobnie jak moda - zmieniały się przez poprzednie epoki i nadal się zmieniają. Niedziela, godz. 11. Bilety: 12 zł. Starsze dzieci (w wieku 7-14 lat) mogą się z kolei wybrać na Popołudnia muzyczne do Gdyńskiego Centrum Kultury na "Co w trzcinie gra - stroikowe opowieści". Dzieci dowiedzą się m.in., o czym opowiedziałyby im instrumenty, gdyby umiały mówić. Muzyki poszukają w mniej oczywistych miejscach, m.in. w grach czy w filmach. Niedziela, godz. 14. Bilet: 12 zł.

Opinie (24) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05

czerwca

Kino Plenerowe i Samochodow... Sopot, Opera Leśna

Rozrywka

Właściciel Nowej Zatoki: "Zatoka Sztuki nie istnieje"
Łukasz Mazur: "Zatoka Sztuki nie istnieje"
Ulica Wajdeloty deptakiem. Na razie na próbę
Będą testować deptak na ul. Wajdeloty

Kulinaria

Okiem dietetyka: zdrowe grillowanie
Okiem dietetyka: zdrowe grillowanie
Kupując lokalnie, wspierasz sąsiadów. Akcja lokali z centrum Gdańska
Kupując lokalnie, wspierasz sąsiadów

Sprawdź się

W jakiej miejscowości nie ma oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku?