Wiadomości

Planujemy rodzinny weekend - festiwal gier, teatr i warsztaty

Na Festiwalu Gier Bez Prądu Hamernia będziecie mogli wypożyczyć planszówki, a najmłodsze dzieci będą mogły pobawić się w specjalnej strefie.
Na Festiwalu Gier Bez Prądu Hamernia będziecie mogli wypożyczyć planszówki, a najmłodsze dzieci będą mogły pobawić się w specjalnej strefie. fot. Dominik Staniszewski

Dokąd się wybrać w sobotę i niedzielę? Polecamy wam wydarzenia, które sprawią, że odpoczniecie po całym tygodniu i spędzicie wartościowy czas z rodziną.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Rodzinne granieZaczynamy od lokalnej inicjatywy w Szkole Podstawowej w Kowalach, czyli Festiwalu Gier Bez Prądu Hamernia. To okazja dla tych z was, którzy lubią planszówki i chcą swoim dzieciom pokazać, dlaczego warto w nie grać. Na miejscu będzie można wypożyczyć lub kupić jedną z kilkuset gier, wziąć udział w sesji RPG czy warsztatach malowania figurek. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Dla najmłodszych zaplanowano strefę zabaw - będą mogli ciekawie spędzić czas z animatorami, podczas gdy rodzice będą grać w trudniejsze gry. Sobota, godz. 10-18, wstęp wolny.

Poznajemy świat przez kuchnięPewnie znacie salę zabaw Budumi, która znajduje się w Garnizonie. Można tam przyjść i pobawić się wieloma rodzajami klocków, zbudować fort z poduch albo zadziwiające mechanizmy z mniejszych elementów. W ten weekend odbywają się tam warsztaty "Smakowita architektura". To cykliczne zajęcia odbywające się w soboty, podczas których mali uczestnicy przygotują smakołyki charakterystyczne dla danego kraju oraz budują budynki związane z jego historią i kulturą. Podczas najbliższych zajęć odwiedzicie Francję, zbudujecie wieżę Eiffla oraz upieczecie francuskie tartaletki z kremem. Podczas kolejnych zajęć będzie można odwiedzić Turcję, Włochy czy Amerykę. Warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat. Sobota, godz. 16, wstęp: 60 zł. Zapisy: konakt@budumi.pl,

Bal karnawałowyNiedaleko, w CH Manhattan, znajduje się Klockownia. To również miejsce pełne klocków różnego rodzaju, które w tę niedzielę zaprasza na Bal karnawałowy dla dzieci w wieku 3-11 lat. W programie m.in. zabawy taneczne, malowanie buziek, skręcanie baloników, warsztaty tworzenia masek karnawałowych, wybór króla i królowej balu, wspólne budowanie klockowego pałacu i dużo dobrej zabawy. Udział w zabawie jest bezpłatny dla zapisanych osób po wykupieniu nielimitowanych wejściówek (koszt: 44 zł). Zapisy: manhattan@klockownia.com. Niedziela, godz. 16.

Idziemy do teatruDzieci powyżej sześciu lat mogą się wybrać wraz z rodzicami do Teatru Gdynia Główna na spektakl "Zuchwała historia z zakurzonej półki" w reż. G. Kujawińskiego. Spektakl mówi o odpowiedzialności, zachęca do samodzielnego myślenia oraz kwestionowania narzuconych zasad. Przypomni także słuszność przekonania, że nie warto oceniać książki po okładce. Bezlitosny Tyran, który panuje w Krainie Poczytności, nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Ktoś będzie musiał się mu przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa. Będzie to próbować zrobić Dziewczynka-Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia. Czy uda się jej to zrobić? Niedziela, godz. 12. Bilety: 30 zł.

Ruszamy w terenNa koniec coś dla tych, którym zbrzydło siedzenie w domu. Przecież wystarczy się odpowiednio ubrać i można ruszać w teren. Tym razem zapraszamy was nieco dalej niż do najbliższego lasu, bo na wędrówkę wśród jezior i Moczarów Bieszkowickich. To całkiem długa trasa (ok. 20 km), więc wybierzcie się w nią ze starszymi dziećmi lub takimi, które można jeszcze łatwo przenieść, np. w chuście. Poznacie malownicze, wiecznie zielone bory, wśród których skrywają się liczne torfowiska oraz małe jeziora: Borowo, Pałsznik, Krypko, Wygoda, Rąbówko, Zawiat i Bieszkowickie. Na koniec wędrówki odbędzie się ognisko. Miejsce zbiórki: Borowo, parking leśny nad jeziorem. Zapisy: kontakt@gr3miasto.pl. Sobota, godz. 9:15. Wstęp: 30-40 zł.

Opinie (14)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07

sierpnia

Kino Letnie w Orłowie - 10.... Gdynia, Scena Letnia w Orłowie

07

sierpnia

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

20

sierpnia

Rozrywka

50 zł za toaletę? Restauracje nie chcą klientów "na gapę"
Nawet 50 zł za toaletę w lokalu
Walka ze sztuką uliczną w Gdańsku się zaognia. Artyści: nie przestaniemy grać!
Walka ze sztuką uliczną się zaognia

Kulinaria

Do restauracji z pupilem. Lokale przyjazne zwierzętom
Lokale przyjazne zwierzakom
Okiem dietetyka: domowe lody bez cukru
Jak zrobić domowe lody bez cukru?

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?