Planuj tydzień: targi, koncerty i kulinaria

Świąteczne Smakuj Trójmiasto odbędzie się w weekend w Galerii Metropolia.
Świąteczne Smakuj Trójmiasto odbędzie się w weekend w Galerii Metropolia. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Połowa grudnia to najwyższy czas, żeby zacząć rozglądać się za prezentami. Pomogą nam w tym liczne targi, jarmarki i kiermasze. Oprócz tego czeka nas sporo muzycznych wrażeń i trochę sportowych atrakcji dla tych, którym niestraszna zima.
KoncertyZ imprez najciekawiej zapowiada się:

świąteczna edycja Smakuj Trójmiasto 25%
koncert mikołajkowy na Ołowiance 24%
SpaceFest 3%
Nocny Pchli Targ 8%
Targi Vintage 3%
Mecze Arki i Lechii 12%
iluminacje w Parku Oliwskim 25%
zakończona Łącznie głosów: 59
W piątkowy wieczór w klubie B90 rozpocznie się SpaceFest, czyli dwudniowy festiwal muzyki psychodelicznej, shoegaze i space rocka. Fani mocniejszych brzmień mogą wybrać się do Kwadratowej na koncert Jelonka, w Sfinks700 wystąpią Białas i Lanek, a w Blues Clubie zespół Roots Cafe zaprasza na afro-reggae-funky party. Sobotni wieczór należał będzie do muzycznych legend - w Gdynia Arenie zobaczymy muzyczne widowisko poświęcone Whitney Houston, w Filharmonii Bałtyckiej usłyszymy symfoniczną wersję przebojów Queen, a w Blues Clubie trójmiejscy muzycy zagrają piosenki Jimiego Hendrixa. W Sali Koncertowej PFK Seeme i Sławek Jaskułke dadzą koncert charytatywny na rzecz budowy domu dla osób z autyzmem. GTS zaprasza na koncert w ramach Tygodnia Estońskiego - Estonian Voices.

Wilki Akustycznie to nowy projekt popularnego zespołu, który będziemy mieli szansę zobaczyć w niedzielny wieczór w Starym Maneżu. W tym samym czasie w Klubie Ucho wystąpi Closterkeller, Kwadratową odwiedzą Romantycy Lekkich Obyczajów, a Ergo Arenę porwą do zabawy Al Bano & Romina Power. Klub B90 znów odwiedzą idole dzieci i nastolatków we wspólnej trasie Young Stars on Tour. Ponadto, na Ołowiance odbędzie się Koncert Mikołajkowy "Miłość jest wszystkim", podczas którego wystąpią m.in. Edyta Górniak, Piotr Kupicha, Anna Wyszkoni, Sebastian Karpiel-Bułecka i Ania Rusowicz.

W poniedziałek w Blues Clubie odbędzie się wieczór poświęcony Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie.

Charyzmatyczny skrzypek Jelonek wystąpi w piątek w Kwadratowej.
Charyzmatyczny skrzypek Jelonek wystąpi w piątek w Kwadratowej. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Imprezy kluboweBunkier zaprasza na piątkowy Tawarisz hardbass, w Sfinks700 pobawimy się na Czarnej Magii ft. Sonosanto, a w Mechanicznej Pomarańczy czeka na Clockwork Jägermeister Party. Tego wieczoru w Metrze zagrają Hope, Nobility Stalk i Eltimase, Paszcza Lwa zaprasza na Mikołajkowe Ceilidh, a CK Bowling organizuje Mikołajkowe karaoke. Klub Tan zaprasza na Kubański piątek, a Wydział Remontowy na Sens 2 - music to trip and wave.

Dzień później Protokulura zabierze nas w Psychodeliczną Podróż: 10 Lat Leśnej Szajki, w Bunkrze pobawimy się na Banan on Sax & Wide & Vesouw, a w Desdemonie na Rockin'beats. Sfinks700 zaprasza do spędzenia kolejnej One Night In Sopot przy muzyce Taka / Siasia / Abu Zeinah, w klubie Kosmos odbędzie się Zimowe udawane wesele, a w Metrze Flower Power Night - Jim & John: Jaca/Iks & Sunny Brothers. Mechaniczna Pomarańcza zaprasza na Depeche Mode - Agent Orange party / Radek aDHd, w Klubie Tan przekonamy się, że Tylko dens ma sens, a Wtedy organizuje zbiórkę dla zwierzaków. W czwartek w Bunkrze odbędzie się wydarzenie charytatywne Pomaganie przez imprezowanie.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaPoszukiwacze świątecznych przysmaków powinni wybrać się do Galerii Metropolia na Smakuj Trójmiasto Christmas Edition. Przy okazji możemy udać się też do Sztuki Wyboru i poszukać prezentów na Targach Vintage. Oryginalne świąteczne dekoracje znajdziemy w Oliwskim Ratuszu Kultury na Nocnym Świątecznym Pchlim Targu, za to Dziecięcy Pchli Targ przygotowała Projektornia.

Na świąteczne warsztaty kulinarne zaprasza Muzeum Miasta Gdyni. Mikołajkowe atrakcje czekać nas będą też w Akwarium Gdyńskim. Rodziny z dziećmi mogą wybrać się też do Wielkiej Fabryki Elfów w Amberexpo lub na Pluszowe Mikołajki w Galerii Madison. W kościele św. Katarzyny zagra Elfowa Orkiestra św. Mikołaja. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Wesołych Świąt".

Fabryka Elfów zaprasza wszystkie dzieci

Z okazji 85. urodzin Dworca Morskiego Danuta Stenka i Robert Więckiewicz przeczytają w Muzeum Emigracji wybrane fragmenty listów emigrantów. Czekają nas też ciekawe spacery historyczne - Śladami sopockich Żydów i Gdańskie Miniatury Kolory Gdańska, Pomarańczowy. W Sztuce Wyboru odbędzie się spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem. W klubie Parlament możemy wziąć udział w Interference Festival 2018: V Festiwalu Form Komunikacji Wizualnej.

Przez cały tydzień możemy wybrać się też na Jarmark Bożonarodzeniowy lub podziwiać świąteczne iluminacje w parku Oliwskim.

Teatr, kabaret i muzyka poważnaDo niedzieli trwa Tydzień Estoński w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Tymczasem w trójmiejskich teatrach czekają nas m.in. spektakle "Tuwim dla dorosłych", "Siła sióstr", "Piotruś Pan", "Skrzypek na dachu", "W poszukiwaniu miłości: Jakobi i Leidental", "Wesele" (spektakl dyplomowy Studium Wokalno-Aktorskiego), "Seks dla opornych", "Merylin Mongoł", "Zabójstwo króla (Affabulazione)", "Zacznijmy jeszcze raz", "Trojanki", "Ruscy", "Ostatnia wieczerza: Slavery still exists".

Wszystkie spektakle w Kalendarzu Imprez


W niedzielny wieczór W Filharmonii Bałtyckiej wystąpią tenorzy z TRE Voci. Dzień później możemy wybrać się na Koncert charytatywny: Muzyka czyni cuda 2018, a w piątek na Koncert Symfoniczny Enigmatyczna Brytania: George Tchitchinadze, Veriko Tchumburidze. W Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpią Baltic String Quartet - Chillout Classic. Szkoła Muzyczna w Gdyni zaprasza na Koncert muzyki polskiej: Tomasz Tomaszewski, Andrzej Kacprzak - skrzypce, Orkiestra Kameralna aMuz. W Pałacu Uphagena odbędzie się koncert pt. "Klarnetowy zawrót głowy" w wykonaniu klarnecistów z Akademii Muzycznej w Gdańsku. W czwartek Matthias Höfs zagra na Koncercie Galowym wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Rozpoczyna się też kolejna edycja festiwalu muzyki dawnej Actus Humanus, w ramach którego czekają nas koncerty Fabio Bondi, Krzysztof Firlus i Konrad Junghänel / Cantus Cölln.

W poniedziałek Arka Gdynia zmierzy się z Cracovią.
W poniedziałek Arka Gdynia zmierzy się z Cracovią. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

SportWydawać by się mogło, że zima nie sprzyja aktywności sportowej, a jednak atrakcji czeka nas w nadchodzącym tygodniu całkiem sporo. W sobotę biegacze spotkają się na starcie pierwszej, mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto. Miłośników imprez na orientację czeka Rajd na Orientację Mikołajkowy Kompas 2018 oraz Nocny Sztubak, czyli Akademicka Impreza na Orientację. Czeka nas też III Gdyński Mikołajkowy Marsz Nordic Walking. Rowerzyści mogą wybrać się na Dre Rowery Cyclocross. Sopocki hipodrom zaprasza na Halowe Zawody w Skokach - JumpOFF V, a na torze wrotkarskim Stadionu Energa Gdańsk odbędzie się SkateArena Inline Competition. W nachodzącym tygodniu czekają nas też Mikołajkowe Morsowanie oraz Mikołajkowa zabawa na łyżwach. Zatoka Sztuki zaprasza na Siemanko Contest - zawody taneczne street dance. W sobotę Gdańska Fundacja Dobroczynności zaprasza na zimową edycję turnieju dzikich drużyn "Do Przerwy 0:1". Miłośników sportowych wrażeń czekają też mecze Arki Gdynia z Cracovią i Lechii Gdańsk z Legią Warszawa.

Wszystkie mecze w Kalendarzu Imprez


KinoWciąż trwa pierwsza edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach w Gdańsku oraz 16. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. Biblioteka Obłuże zaprasza na Kino w bibliotece. Towarzystwo Przyjaciół Orłowa i Sławomir Kitowski zaprasza do Domku Żeromskiego na drugie spotkanie z twórcami filmu "Kamerdyner". Będziemy mieli też okazję spotkać się z reżyserem "Cichej Nocy" w gdyńskim Konsulacie Kultury. Gdańskie Multikino zaprasza na KinoMagica: Urodziny Rybki MiniMini. W sieci kin Helios odbędzie się Maraton Władcy Pierścieni. DKF Kurort organizuje Wieczór z Davidem Lynchem, a w Gdyńskim Centrum Filmowym po projekcji filmu "Kumare. Guru dla każdego" odbędzie się dyskusja z psychologiem.

Informacje na temat repertuaru trójmiejskich kin znajdziesz w serwisie Kino.

Opinie (2) 1 zablokowana

  • Metropolia jest je je.

    • 0 1

  • Lechia z Legią, to obowiązek bycia na meczu!

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Legenda Radmoru - wystawa
Legenda Radmoru - wystawa
wystawa
lis'20 7-29.08
Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu

Sprawdź się

Sprawdź się

Który działający do dzisiaj teatr jest najstarszym teatrem niezależnym w Trójmieście?