• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Piramidy Mickiewicz Unplugged

Wydarzenie w ramach

Piramidy Mickiewicz Unplugged to akustyczny koncert składający się z tekstów Adama Mickiewicza, które zostały tak dobrane, by zabrzmieć bardzo współcześnie. PIRAMIDY pokazują Mickiewicza nie jako poetę, który jest tylko wieszczem, symbolem, pomnikiem i autorem "Pana Tadeusza", ale jako kogoś kto potrafił pisać o miłości, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy.

Będzie czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego pośpiewania z publicznością, czasami tanecznie, czasem nawet wzruszająco. Na scenie zabrzmi kilkanaście najbardziej znanych wierszy Adama Mickiewicza, jak np. "Do M***", "Sen", "Przed wichrami i szronem", "Dwa słowa", "Romantyczność", "Nieznajomej - dalekiej", "Zaloty", "Stepy akermańskie", "Pchła i rabin" i wiele innych.

pop - koncerty w Trójmieście


Zespół PIRAMIDY zagra w składzie:
Piotr Kajetan Matczuk - gitara, instrumenty klawiszowe, śpiew
Dawid Lipka - trąbka, śpiew
Artur Chyb - gitara, banjo, śpiew
Tomasz Imienowski - bas, śpiew
Tomasz Paszko - perkusja, cajon, śpiew

PIRAMIDY
Formacja powstała w 2009 roku w Gdańsku, nazwana od jednego z wierszy Juliusza Słowackiego pt. "Rozmowa z piramidami". Oprócz koncertów w Polsce, PIRAMIDY odwiedziły większość krajów Europy koncertując dla Polonii zagranicznych, najważniejsze koncerty odbyły się m.in. wspólnie z Budką Suflera w ich pożegnalnej trasie w Fontanehaus w Berlinie, a także: w Columbiahalle, w Kolonii, w Monachium, w Hannoverze, w Luksemburgu, w Hadze w Holandii, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie ONZ, w Zurichu, na Litwie i wielu innych miejscach. Co ciekawe prapremiera ich autorskiej płyty "Rok wojny" odbyła się w Brunssum przy granicy holendersko - niemieckiej, w bazie wojskowej NATO dla kadry żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. PIRAMIDY to formacja znana także z bardzo różnych stylów muzycznych i różnych projektów - w tym teatralnych i filmowych, zespół często akompaniuje polskim aktorom, współpracuje z wytwórniami filmowymi oraz układa muzykę do słuchowisk i audiobooków. W dorobku zespołu znaleźć można pięć autorskich płyt, jak też kilka płyt skomponowanych i napisanych dla innych wykonawców, m.in. dla aktora Krzysztofa Tyńca.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Tryptyk "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga można zobaczyć w: