• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Piotr Zemła z zespołem - Okruchy i odłamki

Zapraszamy do Oliwskiego Ratusza Kultury na niezwykle poruszający koncert pt. "Okruchy i odłamki". Piotr Zemła oraz towarzyszący mu muzycy przeniosą nas świat przedwojennej słodkiej ułudy, wojennej niepewności i pierwszych lat powojennej nadziei.

paź 27

czwartek, godz. 19:30

Gdańsk,
bilety 100 - 130 zł
Kup bilet
paź 28

piątek, godz. 20.00

bilety 40 zł
Kup bilet
Co mamy, gdy wszystko co jest nam drogie i bliskie zostanie odebrane? Można zabrać i zniszczyć rzeczy materialne, ale to co jest cenne, najcenniejsze, zostaje w nas - pamięć. Dopóki trwa w nas pamięć, dopóty będą przesuwać się obrazy jak na kliszy filmowej. Z okruchów dobra, wspomnień, z odłamków pamięci co w nas tkwią, można ułożyć piosenkę. Można odbudować, zbudować lub wskrzesić piękno...

jazz - koncerty w Trójmieście


Koncert "Okruchy i odłamki" zabierze nas w przestrzeń łączącą okres pełen przedwojennej słodkiej ułudy, wojennej niepewności i pierwszych lat powojennej nadziei.

Wystąpią przed Państwem:
wokalista Piotr Zemła
pianista Dmytro Poeta
skrzypaczka Marzena Sikała

Piotr Zemła - wokalista, arteterapeuta, członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART. Związany artystycznie z Trójmiastem oraz Warszawą. Śpiewa światowe i polskie, ponadczasowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz te mniej znane, które czekają na odkrycie. Nie boi się sięgać po repertuar śpiewany przez największe osobowości muzyczne takie jak Shirley Bassey, Barbra Streisand, Frank Sinatra czy Whitney Houston - ale zawsze pozostaje wierny sobie. Na Warszawskim festiwalu piosenki musicalowej imienia Georga Gershwina został wyróżniony za Największą Indywidualność Sceniczną. Współpracował między innymi: z Filharmonią Koszalińską, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Krakowską Młodą Filharmonią, Królewską Orkiestrą Salonową Gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Dmytro Poeta - pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Instytutu Muzyki im. Gliera w Kijowie (Ukraina). Od 1998 kierownik muzyczny i pianista zespołu "Djankoy Brothers" (Ukraina), z którym występował na wielu festiwalach muzycznych w Europie. Współpracuje między innymi ze Studiem Aktorstwa, Reżyserii i Teatroterapii  TeatroTreapiaGdańsk, Martą Szefke (Marta Szefke Groove Band i Marta Szefke Trio), z zespołem In Harmony (Gdańsk), z teatrem impro "No I Fajnie" (Gdańsk), z akademią artystyczną Art2You (Gdynia) i z teatrem KorKoro.

Marzena Sikała - skrzypaczka, pedagog, arteterapeutka, z zamiłowania aktorka i chórzystka. Od wielu lat związana jest artystycznie z Trójmiastem (orkiestry, teatry, zespoły kameralne, projekty muzyczne). Gra na skrzypcach akustycznych i elektrycznych, w projektach solowych i zespołowych, w różnych stylistykach muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez folk, rock, pop-electronic, po szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Współtworzyła zespoły Newgrange, VibrasoniQ, kwartet smyczkowy 4 One, Amber Duo, 4 Strings Duo oraz liczne projekty muzyczne z trójmiejskimi artystami np. Chutir, ULTRAmaryna, Sova, Dominik J. Sebastian, JZTZ, J. Kulesza. Z Piotrem Zemłą i Dmytro Poetą współpracowała na gruncie teatroterapii w gdańskim Gdańskim Teatrze Playback oraz w projektach muzycznych dla dzieci.

 

Opinie

Sprawdź się

Hardziej Studio z Gdyni prowadzone przez Patryka Hardzieja zajmuje się: