stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piosenki z tekstem - Odjeżdżając na Południe

7 lipca o 19:00 w Teatrze Leśnym wspominać będziemy Mirka Hrynkiewicza - zmarłego w ubiegłym roku znakomitego trójmiejskiego poetę, pieśniarza i kompozytora.

(...)
Odjeżdżając na Południe 
wszystko musisz pozostawić.
Stanąć w słońcu nagi, bosy
mając puste usta,
mając puste oczy,
a przed sobą ścieżki przez nikogo nie deptane.
Wtedy możesz odejść,
odejść na Południe.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


"Odjeżdżając na Południe" to jedna z najpopularniejszych ballad Mirka, do której nawiązuje nazwa naszego koncertu. Do Teatru Leśnego przybędą Jego przyjaciele - muzycy z Warszawy, Krakowa i Trójmiasta by oddać hołd jego twórczości. 

Wspomnimy też Staszka Wawrykiewicza, sopockiego muzyka zmarłego nagle w lutym tego roku. Staszek od 2011 roku był członkiem zespołu "Mirek Hrynkiewicz i przyjaciele", wcześniej przez wiele lat jako muzyk i pieśniarz samouk zbierał doświadczenia w takich zespołach jak Wały Jagiellońskie (których był współzałożycielem), czy Wolna Grupa Bukowina. Był wykonawcą i popularyzatorem twórczości Mirka Hrynkiewicza. W pamięci słuchaczy pozostaną Staszkowe wykonania licznych ballad Mirka, m.in. "O krzyżowcu", "O drodze w lesie", "O oceanie sinowłosym" oraz wspomnianej ballady "Odjeżdżając na Południe".

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w Teatrze Leśnym przy Jaśkowej Dolinie. Na scenie wystąpią przyjaciele obu muzyków z całej Polski, wykonując ich najbardziej znane utwory.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z mitologicznych postaci przyczyniła się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser?

 

Najczęściej czytane