• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Piosenki o miłości Stanisława Radwana - spektakl gościnny

musical recital
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
8.0
1 ocena
Piosenki o miłości Stanisława Radwana
pokaz dyplomowy studentów krakowskiej PWST

Spektakl muzyczny w wykonaniu studentów piątego roku Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST prezentujący część niezwykle bogatego dorobku wybitnego kompozytora teatralnego i filmowego Stanisława Radwana. Przedstawienie ujmuje publiczność połączeniem prostoty, mądrości i wyważonego liryzmu.

Spektakl powstał jako praca egzaminacyjna studentów piątego roku Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i dotychczas został pokazany m.in. podczas krakowskiej Nocy Teatrów oraz na Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi w 2011 r. Reżyserem spektaklu jest Rafał Dziwisz.

Reżyseria i opieka artystyczna: Rafał Dziwisz

Występują:
Adriana Kalska, Karolina Kazoń, Kornelia Maraszek, Magdalena Wrani-Stachowska, Dawid Kartaszewicz, Patryk Kośnicki, Mateusz Mikos, Piotr Szekowski, Oleg Sznicar, Julia Sobiesiak.

-----
Stanisław Radwan - jeden z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki teatralnej i filmowej. Jest autorem ponad 200 kompozycji napisanych na potrzeby teatrów z całej Polski, m.in. Teatru Narodowego, Współczesnego, Powszechnego, krakowskiego Starego Teatru czy Teatru Wybrzeże. Współpracował z tak cenionymi reżyserami, jak Andrzej Wajda, Konrad Swinarski, Jerzy Jarocki, Krystian Lupa i Jerzy Grzegorzewski.

Komponuje również muzykę filmową (m.in. do filmów Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Stuhra i Michała Rosy). Przez wiele lat współpracował z "Piwnicą pod Baranami", był dyrektorem Starego Teatru w Krakowie, z którym stale współpracuje jako konsultant muzyczny.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. Złotego Medalu Gloria Artis - Zasłużony Kulturze Nagrody Fundacji Kultury Polskiej oraz Nagrody im. Aleksandra Bardiniego i Nagrody za całokształt twórczości na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery