Wiadomości

stat

Pikniki naukowe, warsztaty i opera - planujemy rodzinny czas

Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście.
Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście. fot. 123rf.com/famveldman

Jeśli nie wiecie, dokąd wyjść w najbliższy weekend, nie musicie szukać dalej. Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych propozycji. Będzie kulturalnie i naukowo, zobaczcie, na jakie wydarzenia warto się wybrać.
Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Zakończenie misji Pomposy i PomposoNa początek spotkanie z Pomposą i Pomposą w Operze Bałtyckiej - ostatnie przed wakacjami i tym samym rozwiązanie zagadki, która nurtowała małych widzów. Pomposa i Pomposo przybywają na wspaniały koncert operowych śpiewaków. Choć to niemożliwe - znów coś nie gra. Dzielne Strażniczki Muzyki poznają wreszcie Bemola, który niemało napsocił w operowym świecie. Czy koncert się uda, czy zabrzmią piękne głosy? Niedziela, godz. 11. Bilety: 25 zł, bilet rodzinny 2+2 64 zł.

Zdrowie i zabawaZ opery przenosimy się do centrum nauki Hevelianum. Tam pojawią się stoiska Pikniku na Zdrowie, podczas którego odbędą się m.in. bezpłatne badania profilaktyczne, porady lekarzy, farmaceutów, fizjoterapeutów i dietetyków oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Będzie można się dowiedzieć, jak rzucić palenie oraz zrobić badania na poziom cukru i cholesterolu we krwi. Będzie też wiele atrakcji dla dzieci - m.in. Szpital Pluszowego Misia czy stanowiska, na których o zdrowiu będzie można dowiedzieć się poprzez zabawy i eksperymenty naukowe. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście.
Planujemy rodzinny weekend w Trójmieście. fot. 123rf.com/ Alena Ozerova

O oceanach w Sopocie...Ocean Zmian to tegoroczny tytuł Sopockiego Dnia Nauki, który odbędzie się na placu Przyjaciół Sopotu. Będziecie mogli zapoznać się z najważniejszymi problemami związanymi z oceanami w kontekście zmian klimatu. Wszystkie zajęcia i pokazy będą interaktywne, nie zabraknie też gier i zagadek. Dowiecie się m.in., jak zmiany zachodzące w oceanach wpływają na ekosystem Bałtyku. Czy wiecie, że powróciły do naszych wód długo niewidziane zielone łąki trawy morskiej? Czy zaobserwowaliście niespotykane wcześniej małże, które zamieszkały w naszym morzu? Sprawdźcie, co jeszcze się zmienia i jak to wpływa na nasze życie. Sobota, godz. 10-15, wstęp wolny.

... i w GdyniRównież Akwarium Gdyńskie w tę sobotę zaprasza na wydarzenie poświęcone zmianom w morzach. Podczas Dnia Oceanu dowiecie się, jak bardzo jest on ważny w naszym życiu. W końcu morza i oceany pokrywają ponad 70 proc. powierzchni naszej planety! W ramach wydarzenia czekają na was takie atrakcje jak wystawa przedstawiająca niezwykłe zdjęcia oraz ciekawostki o oceanach i rybołówstwie z różnych zakątków świata, kącik edukacyjny z animatorem czy morska fotobudka. Będą mikroskopy, przez które podejrzycie morskie stworzonka, warsztaty ekologiczne, a przed budynkiem powstanie strefa relaksu. Sobota, godz. 10-18. Wstęp w ramach biletu: 19-28 zł.

Kwiaty we włosachNa koniec mamy zaproszenie na kolorowe warsztaty do Ciuciubabki. Pod okiem florystki będziecie mogli nauczyć się wyplatać wianki. Sekrety wyplatania poznają i dzieci, i dorośli, a kiedy już nauczycie się robić wianki, to nawet z polnych kwiatów będziecie mogli wyczarować letnie cuda na głowy. Kto wie - może komuś ta umiejętność się przyda na przyszłoroczną komunię lub inną uroczystość? Sobota, godz. 11, wstęp: 25 zł. Obowiązują zapisy: agnieszka@ciuciubabkacafe.pl.

Opinie (11) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09

marca

Dobrze się kłamie Gdynia, Teatr Muzyczny

Rozrywka

2 mln zł na modernizację 10-letniej Ergo Areny
2 mln zł na modernizację Ergo Areny
Juwenalia Gdańskie 2020: dwa dni, dziesięć scen, ponad trzydziestu artystów
Juwenalia w Gdańsku: 2 dni, 10 scen

Kulinaria

Okiem dietetyka: żelazo w diecie dzieci i dorosłych
Okiem dietetyka: żelazo w diecie

Planuj z nami tydzień

Sprawdź się

Gdzie grą na saksofonie debiutował trójmiejski jazzman Przemek Dyakowski?