Spektakl

Pierwszy raz - spektakl gościnny

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Teatr Na Plaży

adres:
Sopot, Al. franciszka mamuszki 2 pokaż na mapie
kasy:
58 555-22-34
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowie
Pierwszy raz
Michał Walczak

Teatr na Plaży zaprasza na gościnny spektakl Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy pt."Pierwszy raz" w reż. Tomasza Mana.

Premiera - 22 IX 2008 r.

Komedia o uteatralizowanej miłości i erotycznej inicjacji mieszkańców miejskiego blokowiska. Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że "oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM".

Nowa sztuka Walczaka dotyka sfery życia seksualnego, a raczej wyobrażeń na jego temat kształtowanych przez popularną, młodzieżową prasę. Bohaterami jest para nastolatków, którzy reżyserują swój "pierwszy raz" według wskazówek wziętych z pism typu "Bravo Girl". A więc musi to być chwila wyjątkowa i pamiętna, on prosto z deszczu, zmoknięty, co daje pretekst do zdjęcia ubrania, ona samotna, drżąca, potrzebuje opieki, obowiązkowe wino, świece i bukiet świeżych kwiatów. Dążenie do perfekcji zmienia się w absurd..., (Roman Pawłowski, "Gazeta Wyborcza" nr 67, 2006)


Reżyseria: Tomasz Man,
Scenografia: Anetta Piekarska-Man

Obsada: Magda - Teresa Dzielska, Karol - Robert Rutkowski

-----

Michał Walczak - rocznik 1979. Jeden z najciekawszych dramaturgów młodego pokolenia. Debiutem dramatopisarskim Walczaka była "Piaskownica". Kolejne autorskie sztuki to: "Podróż do wnętrza pokoju", "Kopalnia" "Dziwna rzeka", "Pierwszy raz", "Smutna królewna".

Tomasz Man - dramaturg i reżyser. Współpracował z Teatrami: Rozmaitości, Polskim, Powszechnym w Warszawie; Teatrem Miejskim w Gdyni; Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie; Teatrem Polskim we Wrocławiu. W 2004 r. na częstochowskiej scenie zrealizował "Piaskownicę" Walczaka. Jest autorem dramatów: "Katarantka", "111″, "Dobrze".

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij