• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Piękni Dwudziestoletni - spektakl na podstawie tekstów i biografii Marka Hłaski

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. "Piękni dwudziestoletni", który odbędzie się 20 maja br. o godz. 19.00 w Sali Teatralnej im. Jerzego Limona w budynku Neofilologii UG (ul. Wita Stwosza 51). "Piękni Dwudziestoletni" to spektakl, który przenosi widza w świat Marka Hłaski, łącząc w sobie dramat i elementy musicalu.

lip 6

sobota, godz. 21:00

Pruszcz Gdański,
Wstęp wolny
lip 23

wtorek, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 90 zł
ulgowy 80 zł
Kup bilet
Scena otwiera się na pełne kontrastów życie pisarza: buntownik i uczuciowy dandys, którego twórczość emanuje zatrważającą siłą. Przeplatają się fragmenty jego najbardziej znanych tekstów z dramatycznymi epizodami z życia prywatnego. Melancholia spotyka się z euforią, podobnie jak w jego opowiadaniach. W tle subtelne dźwięki muzyki, które nawiązują do klimatu epoki, dodają głębi emocjonalnej scen podkreślając napięcia i zmagania głównego bohatera z własnymi demonami. "Piękni Dwudziestoletni" to nie tylko przedstawienie teatralne, to podróż przez życie i twórczość Marka Hłaski, która wciąż pozostaje dla wielu aktualna i poruszająca.

OBSADA: Krzysztof BIAŁOBŁOCKI, Karolina BOGUCKAN, Nina FERDEK, Daniela JAGIEŁŁO, Hanna KLINKOSZ, Maciej KREFFT, Kacper KOPAŃSKI, Natalia MLECZKO, Oliwia OWCZAREK, Lidia PACHCIAREK, Filip PAŁYGA, Maja SIELSKA, Elio SŁOMIŃSKI, Beata ZAPRAWA.
REŻYSERIA: Piotr BIEDROŃ
SCENARIUSZ: Barbara MADANY
CHOREOGRAFIA: Katarzyna PASTUSZAK
MUZYKA: Elio SŁOMIŃSKI
ASYSTENTKA REŻYSERA: Ida BĄBELEK
CZAS TRWANIA 60 minut
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych na stronie ack.ug.edu.pl
Spektakl jest częścią wydarzenia "Marek Hłasko: buntownik z wyboru?" organizowanego na Uniwersytecie Gdańskim z okazji obchodów Roku Marka Hłaski.

Informacja o biletach

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych na stronie ack.ug.edu.pl

Opinie

Sprawdź się

W 2015 r. oficjalnie otwarto: