• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Piano w naturze na Łysej Górze

Fundacja Źródło Tworzenia zaprasza 24 sierpnia o godz. 18.00 na Łysą Górę w Sopocie na wyjątkowe koncerty. "Piano w naturze na Łysej Górze" to przede wszystkim propozycja kulturalna dla mieszkańców Trójmiasta, którzy na łonie natury chcą uczestniczyć w koncertach fortepianowych. Podczas koncertów spotka się kilka pokoleń młodych i doświadczonych artystów prezentujących muzykę fortepianową różnorodnych gatunków jak klasyka, muzyka filmowa, jazz czy muzyka ilustracyjna.

Koncertowi "Piano w naturze na Łysej Górze" będzie towarzyszyła akcja zbierania funduszy na operację 14-letniego uzdolnionego pianisty Mikołaja Charuka, który uczęszczał do Sopockiej Szkoły Muzycznej.

jazz - koncerty w Trójmieście


Zagrają:
Mikołaj Charuk

Uzdolniony pianista ma 14 lat. Uczeń siódmej klasy szkoły podstawowej, dodatkowo uczęszczał do ostatniej klasy szkoły muzycznej I stopnia. Przygodę z muzyką rozpoczął w ognisku muzycznym już jako małe pięcioletnie dziecko, następnie trafił do Sopockiej Szkoły Muzycznej, gdzie pod okiem Pani Roksany Szreder rozwija swoje zamiłowanie do muzyki. Uczestniczy w konkursach pianistycznych, zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Aleksandra Mońko-Allen
Pianistka, kompozytorka, ukończyła fortepian na wydziale Jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach, kontynuowała studia w City College w Nowym Yorku. Dwukrotnie wygrała konkurs kompozytor ski im. K. Komedy w Słupsku. W kwietniu ukazała się w Empiku pierwsza płyta pianistki "Wherever You are".

Tomasz Szwelnik
Kompozytor, muzyk, trójmiejski przedsiębiorca, pomysłodawca festiwalu 3CITY PIANO DAYS. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, współtworzył niezależną wytwórnię nagraniową. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją "Sprawni Inaczej".

Prosimy o zabranie ze sobą koca, karimaty lub poduszki do siedzenia.

---
Więcej informacji: www.pianownaturze.pl/sopot/
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Źródło Tworzenia

ZAPRASZAMY - KONCERTY MAJĄ CHARAKTER CHARYTATYWNY.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Które muzeum w Trójmieście posiada taras z widokiem na Zatokę Gdańską?