• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Perykles (3 opinie)

spektakl dramatyczny teatr uliczny
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
2 godz. 30 min.
data premiery:
7 sierpnia 2010
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
7.7
7 ocen
Perykles (Wielka Brytania)
William Szekspir
Parrabbola Group

Książę Perykles to mężczyzna z misją, szukający osoby i miejsca, które sprawią, że będzie szczęśliwy. Podczas swej podróży przemierza wiele mórz i odwiedza sześć krain. Napotyka na przeszkody, odnosi zwycięstwa, raduje się i smuci. Zespół oraz widzowie, niczym profesjonalni aktorzy z Europy, w towarzystwie okolicznych mieszkańców, będą wędrować przez gdańskie Dolne Miasto. W efekcie tej wędrówki powstanie ekscytujące przedstawienie dotyczące dzielnicy Gdańska i jednocześnie badające, co to znaczy być outsiderem. Obecnie, gdy zagadnienia tożsamości i społecznego wykluczenia są jednym z głównych tematów europejskich dyskusji, warto pamiętać, że w każdym kraju są i zawsze byli outsiderzy, pozostający na uboczu ze względu na swoje pochodzenie, język czy też kulturę.

Reżyseria: Philip Parr

Philip Parr
Był już aktorem, śpiewakiem, muzykiem, kompozytorem i animatorem lalek, a obecnie pracuje jako reżyser teatralny i operowy. W 2006 roku był dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Bath, a w latach 2002-2006 Festiwalu Swaledale w Yorkshire. Swoje spektakle teatralne i operowe pokazywał na całym świecie. W środowisku artystycznym znany jest przede wszystkim z przygotowywanych na szeroką skalę teatralnych działań społecznych prowadzonych na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Parrabbola, Londyn, Wielka Brytania
Parrabbola jest w Wielkiej Brytanii głównym propagatorem teatru społecznego (ang. community play). Dzięki projektowi "Perykles" (pierwszy europejski projekt teatru społecznego) zespół ma nadzieję zbudować szeroko rozumiane porozumienie - pomiędzy profesjonalistami oraz amatorami, pomiędzy artystami z różnych krajów, pomiędzy mieszkańcami a ich miastem, a także przyjezdnymi widzami. Głównym celem jest możliwość wymiany doświadczeń i wzajemnego dialogu.
Parrabbola to także manager Światowej Platformy Sztuki (World Arts Platform) - programu zwiększającego możliwości wielokulturowych artystów w Hertfordshire; grupa jest także odpowiedzialna za artystyczną stronę społecznego projektu The Scouse Operas prowadzonego w Liverpoolu oraz angielskim rejonie Wirral.

Portal Trojmiasto.pl zaprasza wszystkich fotografów-amatorów do udziału w konkursie "Foto Szekspir". Do wygrania bon o wartości 500 zł do wydania w sklepie cyfrowe.pl. Prace można nadsyłać od 2 sierpnia do 11 sierpnia 2010 r. do god. 13:00. Można wysyłać maksymalnie sześć najlepszych fotografii, które pojawią się w naszej galerii.
Udział w konkursie mogą wziąć tylko osoby zalogowane w naszej galerii. Nie masz jeszcze konta? Nic straconego, można się zarejestrować tutaj w każdym momencie.

Opinie (3)

 • (opinia sprzed 13 lat)

  bardzo fajny projekt!!

  • 1 0

 • (opinia sprzed 13 lat)

  rewelacja

  • 1 1

 • a bedzie Albertówa?? (opinia sprzed 13 lat)

  sdgfsg

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery