stat
Impreza już się odbyła

Perła Presents: Krzysztof Pawłocki Jazz Jam Session

mar 5

sobota, godz. 21:00

bilety 129 - 189 zł
Kup bilet
kwi 9

sobota, godz. 20:00

bilety 115 - 150 zł
Kup bilet
Razem z Perłą rozkręcamy czwartkowe Jazz Jam Session!
 w każdy czwartek
 dobra muzyka na żywo
 za friko!
Skład:
Maciej Sadowski - kontrabasista, kompozytor, muzyk sesyjny posiadający doświadczenie różnych stylów muzycznych, ze szczególną pasją do muzyki jazzowej. Na stałe mieszka w Gdańsku, daje około 100 koncertów rocznie na polskich oraz zagranicznych scenach. W 2016 roku w rankingu Jazz Forum znalazł się w czołówce polskich basistów. W 2019 roku uznany muzykiem roku przez krytyka Adama Barucha prowadzącego polish-jazz.blogspot.com .
Piotr Jankowski - lider i założyciel zespołu ASAF. Współtworzył trójmiejskie środowisko jazzowe w latach 70 i 80, grając w takich zespołach jak: Time Quartet (pierwsza formacja Macieja Sikały), Big Band Gdansk, Seaside Dixieland. Jest współzałożycielem zespołu New Coast, laureatem konkursów Jazz Juniors i Złota Tarka. W latach 80 razem z zespołem Anty Quintet wyjechał do Niemiec. Zamieszkał w Hamburgu, gdzie podjął studia na wydziale jazzu w tamtejszej Wyższej Szkole Muzycznej. W tym okresie, podczas lokalnych koncertów, miał również okazję współpracować z takimi sławami światowego jazzu jak: Clark Terry, Freddie Hubbard, Woody Show, Johny Gryffin czy muzycy Big Bandu Duke Ellington i Count Basie. W roku 87,w Hamburgu, stał się współzałożycielem Włodek Pawlik Trio. W Polsce jest najbardziej rozpoznawalny jako perkusista i współzałożyciel zespołu New Life' M. Zespół stał się prekursorem polskiego ruchu muzyki chrześcijańskiej lat 90-tych. Ma na swoim koncie udział ponad 40 nagraniach płytowych oraz liczne występy w programach telewizyjnych i radiowych.
Krzysztof Pawłocki kompozytor, gitarzysta. Ukończył Akademię muzyczną w Gdańsku na kierunku gitara jazzowa. Współpracował m. in. z zespołami: 12 kamieni, Moa, Basia Kawa, Da.kaa, Marta Szefke groove band, Eva&Shandy, Mild trio, Les femmes, Grace gospel choir, Juventus gospel choir. Wraz z zespołem Jazz.u w 2019 roku wydał płytę Grigio zawierającą osiem autorskich utworów. W 2021 roku ukazał się jego solowy album Solo session będący nagraniem live jego kompozycji.
Tomasz Grzegorski - zadebiutował na scenie jazzowej w 1997 roku w zespole Quintessence Eryka Kulma. Wraz z zespołem Parnas Jazz Quintet i kwintetem Jerzego Małka został laureatem wielu festiwali jazzowych. W latach 1999-2005 grał w Sekstecie Janusza Muniaka i występował regularnie w Jazz Club U Muniaka w Krakowie. W 2005 roku został zaproszony przez światowej sławy skrzypka Nigela Kennedy do zespołu Nigel Kennedy International Quintet z którym grał koncerty na całym świecie przez prawie 9 lat. Od kilkunastu lat współpracuje z Kazimierzem Jonkiszem i jego Kwartetem Energeny. Do niedawna tworzył Wojtek Karolak Trio. Od kilku lat na stałe związany jest ze Stanisławem Sojką i uczestniczy też z Radzimirem Dębskim w projekcie Historia Jazzu. Koncertował i koncertuje m.in. z Urszulą Dudziak, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Edem Cherry, Jonem Lordem, Jeffem Beckiem i wieloma innymi gwiazdami. Jako muzyk sesyjny współpracował z Renatą Przemyk, Kajah, Pawłem Kukizem, Maciejem Maleńczukiem, a jako muzyk orkiestrowy z Jarosław Śmietana Symphonic Sound, z wieloma big-bandami, warszawskimi i berlińskimi teatrami, nawet operami. Występuje na wielu festiwalach jazzowych na całym świecie.
#dobramuzyczka #chodoabsa #dorana

jazz - koncerty w Trójmieście

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Aktorka Dorota Lulka debiutowała w: