• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Performans | Magda Tuka: Burning Method Cztery Wykłady o Miłości Warunkowej

lis'23 17-18

piątek - sobota

Gdańsk Orunia
Wstęp wolny
PERFORMANS, Magda Tuka: Burning Method cztery wykłady o miłości warunkowej
Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 1, Dolne Miasto
27.10.2022, godz. 18:00
Kuratorka projektu: Katarzyna Pastuszak


Wydarzenie przeznaczone jest dla widzów dorosłych.

CSW Łaźnia i Pracownia Badawcza Between.Pomiędzy (UG) zapraszają na pokaz performansu Magdy Tuki pt. Burning Method cztery wykłady o miłości warunkowej. Performens powstał jako praca doktorska Practice as Research Magdy Tuki na Uniwersytecie Kent. Podejmuje on temat mitu i tożsamości, a jego cztery części kontemplują cztery wybrane idee Jerzego Grotowskiego, które przedstawił w książce Ku teatrowi ubogiemu.

Po pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem artystki, dr Katarzyny Pastuszak (kuratorki projektu), dr hab. Tomasza Wiśniewskiego oraz profesora Paula Allaina z Uniwersytetu Kent w Wielkiej Brytanii, a zarazem profesora wizytującego UG. Rozmowa odbędzie się w języku angielskim i będzie tłumaczona na język polski.


Pokaz performansu Magdy Tuki realizowany jest w ramach działalności Pracowni Badawczej Between.Pomiędzy, kierowanej przez Tomasza Wiśniewskiego i afiliowanej przy Zakładzie Badań nad Sztukami Scenicznymi Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG. Jest on jednym z elementów zapoczątkowanej w 2022 roku formuły Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy, która stanowi próbę odpowiedzi twórców festiwalu na część wyzwań, z jakimi mierzymy się w otaczającym nas świecie. W ramach tej koncepcji wydarzenia akademickie i artystyczne odbywają się przez cały rok, w różnych miejscach, a format, jaki przybierają, może okazać się zaskakujący również dla organizatorów.

Więcej o Magdzie Tuka: www.magdatuka.com
Więcej o Opaean: www.liveart.work/2022

Opinie

Sprawdź się

Ile scen będzie mieć budowany Gdański Teatr Szekspirowski?