• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Performance i wernisaż wystawy Kryzys Tożsamości / Identity Crisis

Zapraszamy na performance Glitch Labyrinths: Reflections of Slavic Heritage, który przygotowały Oleksandra Shevchuk i Varvara Paplauskaya - studentki z PJATK Warszawa. Będzie to jednocześnie uroczyste otwarcie wystawy Kryzys Tożsamości/Identity Crisis w galerii Pejotka w Gdańsku.

Wystawa prezentuje prace studentów powstałe na warsztatach Social Design (projektowanie prospołeczne), które odbyły się na warszawskim Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK.

W 2014 roku Marjatta Itkonnen zainicjowała stworzenie programu międzynarodowych warsztatów skupiających się na aktualnych istotnych kwestiach społecznych.
W świecie przepełnionymi rozrywką, reklamą i rozwiązaniami przeznaczonymi dla rynku, w którym projektowanie graficzne służy sprzedaży i zwiększaniu zysków często bez troski o dobrostan ludzi i przyrody, Social Design Course otworzył oczy setkom młodych ludzi. (...) Projektowanie może podnosić świadomość i wpływać na zmianę dominującego paradygmatu, ale do tego potrzebny jest projektant, który potrafi zadawać ważne pytania, takie jak Dlaczego? lub Po co? Projektant świadomy, że faktycznie ma wybór w kwestii tego, co projektuje, dążący do dokonywania etycznych wyborów i zdolny do znajdowania rozwiązań w złożonych obszarach transdyscyplinarnych. Social Design Course to czas, w którym studenci o wszystkich poziomach umiejętności mogą podjąć wyzwanie zmiany świata na lepsze.
-Anna Eichler

Ostatnia edycja warsztatów Social Design z 2023 roku poruszała temat kryzysu tożsamości. Każdy kurs, będący częścią warsztatów, interpretował to hasło na inny sposób, a jego uczestnicy zajmowali się rozwiązywaniem wyzwań projektowych w różnych dziedzinach sztuki. Na wystawie możemy zobaczyć między innymi prezentowane już wcześniej ilustracje prasowe, projekty aplikacji, sitodrukowe ziny z mapami utopijnych państw oraz potraktowany z dużą dawką humoru projekt słowiańskiego stanowiska komputerowego.

Opinie

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?