• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Paulina Grosz - Lot

Zapraszamy na wystawę Pauliny Grosz Lot. Lot to wystawa, w której przestrzeń samolotu połączy się z przestrzenią Plamy. Metaforycznie lot jest bardzo plastyczny w interpretacji i można odbierać go na wiele sposobów. Artystka wykorzystując specjalnie przycięte podobrazia oraz posługując się delikatną formą malarską stworzyła cykl prac przypominających samolotowe okna. Usytuowanie ich w miejscu Plamy będzie krokiem do budowania chwilowej narracji.

7 lutego - 1 marca 2024, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

17 grudnia 2022 - 31 sierpnia 2024

bilety 33 - 35 zł
Paulina Grosz jest absolwentką Wydziału Malarstwa gdańskiej ASP, dyplom 2021 w pracowni prof. Jarosława Baucia. Posługuje się głównie medium malarskim, na co dzień pracuje też jako dydaktyczka. Grosz swoje prace pokazywała m.in. w Kolonii Artystów (wystawa indywidualna Skok przez płot), CSW Łaźnia (instalacja Grudzień) czy w LKW Gallery (instalacja Zasypianie). Jest laureatką Grand Prix konkursu malarskiego im. Wojciecha Fangora w Gdańsku.

Podczas wernisażu zagra Galuschka.
Galuschka porusza się w kręgu improwizowanych sesji dźwiękowych. Podczas występów używa instrumentu o nazwie Lyra 8. Lyra 8 jest strukturą, która reaguje na najdelikatniejszy dotyk oraz Pulsar. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów. Jest autorem projektu 4 Etiudes for Lyra (stypendium Miasta Gdańska) oraz dyrektorem artystycznym: Drone Noise Ambient Festiwal, Open Source Art Festiwal.
Współpracuje dźwiękowo z Antoniną Car, Katarzyną Podporą, Aleksandrą Słyż, Laurą Adel, Bartoszem Borzeszkowskim, Oskrem Jakobem Tomalą.

 
 

Opinie

Sprawdź się

Organizatorem Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port jest: