stat

Patolodzy na klatce. Spotkanie autorskie

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu Biblioteczna Akademia Nauk. Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po literaturę popularnonaukową poprzez przedstawienie jej w nowym świetle.

Tym razem do Sopoteki zaprosiliśmy Paulinę Łopatniuk, autorkę książek Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak? oraz Na własnej skórze. Mała książka o wielkim narządzie.

O autorce:
Urodzona w 1981 roku gdańszczanka, lekarka, specjalistka patomorfologii. Autorka popularnonaukowego bloga Patolodzy na klatce, za który otrzymała główną nagrodę w kategorii Media w XIV edycji konkursu Popularyzator Nauki organizowanego przez Polską Agencję Prasową (serwis Nauka w Polsce) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W kwietniu 2019 r. ukazała się jej pierwsza książka, Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?, w październiku 2020 kolejna, Na własnej skórze. Matka dwóch kotów, królowa prokrastynacji, beznadziejnie uzależniona od literek czytelniczka wszystkiego, co się pod rękę nawinie. Zakochana w obrazach mikroskopowych wielbicielka anegdot medycznych i przyrodniczych.

(źródło opisu: wydawnictwopoznanskie.pl)

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?