stat
Impreza już się odbyła

Patagonia. Po drugiej stronie globusa.

Plama Gdański Archipelag Kultury oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze w ramach cyklu "Na krańcach świata". 24 września o swojej wyprawie do Patagonii opowie Katarzyna Kozłowska.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują rezerwacje (jak zarezerwować? Dowiecie się już wkrótce, obserwujcie wydarzenie).

Pokaz finansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Argentyna i Chile tworzą wyjątkowe miejsce na Ziemi - Patagonię. Krainę większą trzykrotnie od Polski, która jest dzika i fascynująca. Lodowce, lazurowe jeziora i wysokie Andy to największe atrakcje. A Parki Narodowe Los Glaciares i Torres del Paine to istne perły tamtejszej natury.

Żeby tam dotrzeć pokonałam tysiące kilometrów przez pampy i stepy, co tylko z pozoru może się wydawać monotonne. Pusta szosa przecina patagońskie równiny, po których biegają lamy gwanaku, czasem strusiowate ptaki nandu, pasą się owce i konie, przemykają pancerniki lub pumy. Nad głowami krążą drapieżne kondory w poszukiwaniu padliny, a dumni gauchos wypasają bydło. Podziwiałam podczas rejsu wieloryby przypływające na swój okres lęgowo-godowy i dostojne pingwiny królewskie. Dotarłam do Tierra del Fuego, czyli do samego krańca Ameryki Południowej, najbliżej Antarktydy...

Zapraszam na swoją opowieść o tym jak jest po drugiej stronie globusa.

Katarzyna Kozłowska: Z wykształcenia anglistka, gerontolog, a także trener motywacyjny, z zamiłowania podróżniczka i pisarka. Przełamuje stereotypy wieku i udowadnia, że metryka nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. Kiedy w jej życiu przyszedł moment, w którym uświadomiła sobie, że nie warto odkładać marzeń na potem, bo potem dzieje się właśnie teraz, wzięła plecak i wyruszyła w samotną podróż dookoła świata. W wieku 52 lat przemierzyła 3 kontynenty, 30 wysp, i 59000 kilometrów. Jako trenerka motywuje do zdrowego i aktywnego życia. Sama takie prowadzi. Wspina się po górach, pisze i wydaje książki oraz prowadzi bloga podróżniczego www.goanywhere.to. Do tej pory ukazały się jej następujące powieści: Trzymałam Anioła za rękę, Bo warto, Gniew motyla i 50 tka dookoła świata.


Plama Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
www.gak.gda.pl
www.facebook.com/PlamaGAK

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszy pokaz filmu "Popiół i diament" odbył się w klubie Żak. A gdzie i w którym roku odbył się drugi?