• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Parkowanie - Dni Parku Oliwskiego (23 opinie)

PARKOWANIE
09-10 sierpnia 2008
GDAŃSK / Park Oliwski


PARKOWANIE to nowa nazwa Wydarzenia, które odbyło się po raz pierwszy w zeszłym roku w Parku Oliwskim w Gdańsku pod hasłem Dni Parku Oliwskiego. Tym razem impreza odbędzie się w drugi weekend sierpnia tj. 9 - 10 sierpnia br.

PROGRAM PARKOWANIA:

SOBOTA - 09 sierpnia 2008

10.00-11.00 otwarte zajęcia z tai-chi
11.00- . . . . Odjazd na Cyterę - otwarcie
11.00-20.00 Odjazd na Cyterę
12.00- . . . . Odjazd na Cyterę - spacer z Kamilą Wielebską
12.00-20.00 gra w boules
12.00-13.00 otwarte zajęcia z jogi dla dzieci Chatka Jogi
13.00-17.00 warsztaty dla dzieci Zabierz ze sobą swój sekret
16.00-17.30 otwarte zajęcia z jogi
18.00-19.00 warsztaty języka migowego
21.00-23.00 plenerowa projekcja filmu Kraina traw, reż. T. Gilliam (122')
23.30-00.30 nocne zwiedzanie parku z astronomem

NIEDZIELA - 10 sierpnia 2008
10.00-11.30 śniadanie na trawie + słuchowisko z czarnej płyty Alicja w krainie czarów
11.00-20.00 Odjazd na Cyterę
12.00-13.00 otwarte zajęcia z tai-chi
12.00-20.00 gra w boules
12.00-13.00 otwarte zajęcia z jogi dla dzieci Chatka Jogi
13.00-17.00 warsztaty dla dzieci Latawce, dmuchawce, wiatr...
14.00-15.00 warsztaty języka migowego
14.30- . . . . Odjazd na Cyterę - spacer z Kamilą Wielebską
16.00-17.30 Odjazd na Cyterę - fete galante w wykonaniu Tomasza Gwincińskiego
i zaproszonych przez niego muzyków
18.00-19.30 otwarte zajęcia z jogi
21.00-00.00 plenerowa projekcja filmu Rękopis znaleziony w Sarogossie, reż. W.J. Has (177')

+ przez 2 dni PARKOWANIA akcja miejska w parku BOOKCROSSING - UWOLNIJ KSIĄŻKĘ !


WSTĘP WOLNYIstotną częścią PARKOWANIA będzie Odjazd na Cyterę. To całkiem nowa sytuacja, którą wraz z artystami zaaranżuje w przestrzeni parku zaproszona przez Stowarzyszenie kuratorka, Kamila Wielebska.

Czy rokoko może stać się naszym antykiem? Pora na renesans rokoko?

Odjazd na Cyterę to tytuł obrazu Watteau, namalowanego około 1717 i odzwierciedlającego marzenie tego czasu, aby wybrać się w podróż na ową cudowną Wyspę Miłości. Odjazd na Cyterę to jednak również całkiem nowy utwór, który wykonamy wspólnie 9 i 10 sierpnia 2008 roku w Parku Oliwskim
w Gdańsku. Jest to 10-hektarowy rokokowy park, z rokokowym pałacem (obecnie siedziba Muzeum Narodowego, Oddział Sztuki Współczesnej), historyczny kontekst miejsca nie jest jednak dla nas najważniejszy. Nie potrzebujemy żadnych racjonalnych uzasadnień. Rokoko to kaprys, taniec. Spełnienie pragnień. Nieoczekiwane spotkania, sekrety i niespodzianki. Nie chodzi tu bynajmniej o rekonstrukcję dawno martwego świata. Raczej o to, by odkryć choć trochę, by odrobinę przeczuć, ile nieuchwytnego, nienazwanego rokoko czai się po cichu wokół. Przypomnijmy obraz innego XVIII-wiecznego twórcy, Huśtawkę Fragonarda (1767): różowy bucik, który niczym dziwny fenomen zaobserwowany na niebie, unosi się pośród szmaragdowego oceanu, jest okrętem miłości, symbolem Niezwyciężonego Imperium Marzeń. Odjazd na Cyterę to tylko dwa dni. Czas jest jednak pojęciem dość względnym i jak zauważył rokokowy Beaumarchais, (zegarmistrz za zawodu, rewolucjonista z powołania i, jak powiadają, złodziej
i iluzjonista): "Nie wiadomo czy świat potrwa trzy tygodnie". Wiatr zrywa się nieoczekiwanie. Czas rozwinąć żagle... Dlaczego właśnie teraz? Dlaczego nie? Czy Wolter miał rację? Czy niepokojące sny są faktycznie przejściowym szaleństwem? Panie i Panowie! Proszę wsiadać, odjeżdżamy!

Udział biorą: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Good Girl Killer (Magda Jędra, Anna Steller), Goya, Tomasz Gwinciński, Robert Kuśmirowski, Patrycja Orzechowska, Daniel Rumiancew, Wilhelm Sasnal, Grzegorz Sztwiertnia / kuratorka Kamila Wielebska.

Czytaj więcej na: https://www.obieg.pl/introduction/08071501.php
Przeczytaj także

Opinie (23)

 • !!!

  Pomysł dobry,ale trochę tu za dużo technik nawiązujących do filozofii wschodu i jeszcze wciągania do tego nieświadomych dzieci! Swoim dzieciom nie pozwoliłabym korzystać z takich zajęć i sama też nie skorzystam. Co innego muzyka, spektakle i sam park.

  • 0 1

 • !!!

  Po pierwsze udział w we wszystkich wydarzeniach jest dobrowolny, po drugie joga to nie sekta - polecam przeczytać najprostszą chociażby definicję, czym jest joga. A świadomość ciała przydaje sie od dziecka. Joge poleca się ćwiczyć bez względu na wiek!!! Po trzecie sport to zdrowie, bez techiki wschodu...i filozofii.

  • 0 0

 • joga jak najbardziej!!!

  joga jaknajbardziej zachęcam wszystkie mamy i nie tylko :), nie ma w tym nic sekciarskiego ani demonicznego a jest rzetelna praca nad własnym ciałem i świadomościa, prosze się nie bać i wyjść poza zabobony!!!!

  • 0 0

 • Joga - narzędzie szatana!

  Co za ciemnogród! Tak Joga za moment okaże się narzędziem szatana. Lepiej zabrać dzieciaki do centrum handlowego, nafaszerować tłustymi lodami i frytkami, kupić parę gadżetów. To jest sekta - a na imię jej Konsumpcja. Joga czy tai-chi to wspaniałe sztuki kształtowania ciała, kojąco wpływające na umysł. Gdyby polskie dzieciaki miały szansę tak ćwiczyć, nie wyrastałyby z nich w większości przypadków agresywne, egocentryczne i niesprawne ruchowo jednostki.
  Insynuacja że ktoś chce wciągać nieświadome dzieci w jakąś dziwną aferę powiązaną z tym Wschodem jest totalnie niestosowna! Jeszcze w kontekście całości programu, który jest bardzo różnorodny, niesztampowy i przygotowany z myślą o rozwoju i dzieci i dorosłych. Brawo organizatorzy!

  • 0 0

 • joga to nie sport

  jogi nie da sie traktowac tylko jak sport,nie da sie jej oderwac od filozofi i medytacji a to jest niebezpieczne...wlasnie wystarczy poczytac,jest wiele ksiazek ktore mowia o zagrozeniach jakie niesie ćwiczenie jogi

  • 0 0

 • a to dopiero niebezpieczna idea

  że filozofia może być niebezpieczna. A co z bezmyślnością i bezetyką i bezmoralnością ?? Gdyby każde dziecko miało okazję pogadać o filozofii przez 5 minut dziennie, może mielibyśmy szansę skończyć z tym państwem wyznaniowym za naście lat - a tak, to brak słów, tylko prać mózgi umiecie

  • 0 0

 • a wieczorem...

  a wieczorem moga komary latac, nie daj ... bedzie ktos w parku chory na cos zakaznego, mysle ,ze juz czas powiadomic sanepid i inne odpowiednie organy,

  • 0 0

 • Joga -ciekawie brzmi...

  To taka moda.Słowo "joga" działa jak czarodziejski klucz do umysłu osoby, która chce być trendy i aspiruje do odpowiedniej grupy społecznej. Lepiej nazwać takie spotkanie "jogą" a nie po prostu wspólną gimnastyką czy gimnastyką wśród drzew, nie mówiąc już o znienawidzonym haśle"gimnastyki korekcyjnej czy ogólnorozwojowej" bo nikt by nie przyszedł.A swoją drogą -czyje dzieci ćwiczą rano przed śniadaniem -jak elementarz uczy i czy w ogóle rodzice mają świadomość jak ważny jest zwykły spacer każdego dnia, nie mówiąc już o tym,że ktokolwiek zwraca uwagę na to w jaki sposób oddycha. Narodzie -ruch to zdrowie :)

  • 0 0

 • Park miał być powiększony, obiecał to prezydent

  I jakoś zrobiło się cicho, a wróble ćwierkają, że teren przyległy został opchnięty diveloperowi. (...) a głupiemu radość!

  • 0 0

 • Park miał być powiększony, obiecał to prezydent ???

  Ferdek,który teren został opchnięty???

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Prawa licencyjne do jakiego głośnego musicalu Amerykanie sami zaproponowali Teatrowi Muzycznemu w Gdyni?