Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Parasites - spektakl gościnny

kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
czas trwania:
12 min.
Parasites
11. Gdański Festiwal Tańca

W kontraście do życia bliskiego przyrodzie, współczesną ludzką egzystencję, jako formę absurdalnego pasożytnictwa na naturze, przedstawi Sebastian Abarbanell. Jego spektakl będzie kontynuacją prezentacji tancerzy, których poznaliśmy dzięki międzynarodowemu konkursowi Solo Dance Contest.

O poprzednim spektaklu Sebastiana Abarbanella tak pisał Mirosław Baran: "To interesujący popis tancerza, efektowna prezentacja jego dużych umiejętności i dobrze opanowanych, oryginalnych układów choreograficznych." Zaś Hanna Raszewska-Kursa obstawiała jego miejsce na podium w Solo Dance Contest 2015 "za dojrzałą dramaturgię, adekwatny wybór środków wyrazu, za siłę wypowiedzi przy użyciu oszczędnych, niemal ascetycznych narzędzi." Od tego czasu Sebastian ukończył z wyróżnieniem londyńską szkołę Trinity Laban, został zaangażowany przez nowojorską choreografkę i stał się członkiem Sidra Bell Dance New York. Jego najnowsze solo, "Parasites", porusza temat pasożytniczego związku ludzi z Ziemią i zadaje pytanie, kto wyginie pierwszy

Choreografia i wykonanie: Sebastian Abarbanell
Podziękowanie: César Brodermann i Leal Zielinska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery