• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Para nr 1

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
czas trwania:
40 min.
data premiery:
25 lutego 2018
10
1 ocena
Trójmiejski Punkt Taneczny
Para nr 1
Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski

rezydencja/premiera 2018

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy. Najlepszy ja. Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

Choreografia i wykonanie: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski
Współpraca artystyczna: Goran Bogdanovski
Muzyka: Kamil Tuszyński
Reżyseria świateł: Maciej Kosteczka
Kostiumy: Marta Wieczorek

Realizacja w ramach 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

-----

Katarzyna Gorczyca - absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i współzałożycielka grupy LineAct. Współpracuje z reżyserem Brianem Michaelsem, zaś od 2016 roku działa w Teatrze ZAMIAST w Łodzi. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

Oskar Malinowski - aktor, tancerz, performer, absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Aktualnie współpracuje między innymi z Teatrem Ochoty w Warszawie i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Goran Bogdanovski jest wielokrotnie nagradzanym tancerzem, choreografem i pedagogiem, pracującym z tancerzami na całym świecie od 1989 roku. Przez 25 lat rozwinął swoje metody nauczania w oparciu o solidne badania i praktykę w szerokim spektrum dyscyplin. Wśród nich znajduje się zarówno taniec współczesny jak i sztuki walki, tai chi, Qi Gong, kundalini, kontakt improwizacja i improwizacja teatralna. Doświadczenie artystyczne zdobywał pracując nad własnymi spektaklami jak i we współpracy z ponad 70 choreografami i reżyserami. Po 12 latach pracy jako baletmistrz Opery Narodowej w Ljubljanie założył Fico Ballet. Znany jest z holistycznego podejścia oraz humoru w życiu i na scenie.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery