• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Papety: z ostatniej chwili - sezon 2 odc.2 "Uroki onlajnu"

teatr lalek
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
data premiery:
1 maja 2021
Papety: z ostatniej chwili - premiera drugiego odcinka drugiego sezonu 1 maja

Co słychać u Marlenki i Mirka? Jak znoszą edukację zdalną? W Święto Pracy o 11.00 na Facebooku i 11.30 na YouTubie premiera kolejnego odcinka lalkowej opowieści o rodzinie Papetów.


"Papety: z ostatniej chwili" to program informacyjny dla dzieci w odcinkach z wykorzystaniem teatralnych lalek - rodziny Papetów. Od początku pandemii zajmował się zapoznawaniem dzieci z nową rzeczywistością. Można go nadal bezpłatnie oglądać na YouTubie Miniatury.

W pierwszym sezonie dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami higieny i kontaktu w trakcie epidemii, dowiedziały się, czemu muszą zostać w domu i czym jest kwarantanna. Przy okazji poznały malowniczą rodzinę Papetów - Dziadka Ryszarda, Babcię Irenę, Marlenkę i Mirka oraz kilka innych lalek, które wychynęły z Rekwizytorni Teatru Miniatura, żeby zagrać w kolejnych odcinkach serii. W ostatnim odcinku pierwszego sezonu Papety spotkały Flávia Paixão, kapitana gdańskiej Lechii.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu towarzyszył Dziadkowi Ryszardowi, Marlence i Mirkowi w obchodzeniu sylwestra i robieniu postanowień na Nowy Rok. W drugim odcinku zatytułowanym "Uroki onlajnu" zobaczymy, jak młode Papety radzą sobie z edukacją zdalną, dowiedzą się też, czym jest manifestacja.

PAPETY: Z OSTATNIEJ CHWILI | odcinek I, sezon II LINK

"Papety: z ostatniej chwili" są jednym z elementów obecności Miniatury online pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci. Poza "Papetami" Teatr realizuje inne cykle - E-mocje, gdzie na podstawie minispektakli na podstawie współczesnej literatury dla dzieci rozmawia o emocjach, Uchosfera - familijne słuchowiska na podstawie klasycznych powieści, Teatr i szkoła w sieci - warsztaty teatralne online we współpracy ze szkołami, a także udostępnia różnorodne materiały do wykorzystania wspólnie z dziećmi.

cała play lista
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7PUOK4H1mixTIJxg7giIFCLebhTkRDoV

Miniatura dzieciom w sieci: Papety: z ostatniej chwili
I odcinek 2. sezonu: Uroki onlajnu


scenariusz: Sandra Szwarc
reżyseria: Michał Derlatka
projekt i wykonanie lalek Papetów: Olga Ryl-Krystianowska
opracowanie muzyczne: Sówka Sowińska
animacja lalek: Magdalena Żulińska, Piotr Srebrowski, Wojciech Stachura
realizacja filmowa i montaż: Mateusz Pieniążek
realizacja dźwięku: Adam Wośko
realizacja oświetlenia: Wiesław Milimen
dyżurni planu: Zbigniew Okęcki - brygadzista, Jacek Kaczkowski, Michał Skolimowski, Grzegorz Czernewski
znad parawanu wystawał: Grzegorz Czernewski
asystentka reżysera: Agnieszka Kochanowska
producentka: Celina Zboromirska-Bieńczak

produkcja: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
premiera: 1 maja o 11.00 na Facebooku, 11.30 na YouTube Teatru Miniatura

PAPETY: Z OSTATNIEJ CHWILI | przewodnik dla dzieci na czas epidemii
Co to jest wirus? Czy pandemia to rodzaj anemii? Dlaczego wszyscy mamy myć ręce i czy trzeba zbierać zapasy? Dzieci też czują się zaniepokojone wieściami dotyczącymi sytuacji w naszym kraju i na świecie, które docierają do nich tylko częściowo, ale bezpośrednio wpływają na ich życie. W serii "Papety: z ostatniej chwili" artyści z Teatru Miniatura z pomocą teatralnych lalek - Rodziny Papetów - w prosty sposób tłumaczą trudne sprawy, jednocześnie zachęcając dzieci do odpowiednich zachowań.

Scenariusze do serii pisze nagradzana trójmiejska dramatopisarka Sandra Szwarc, obecnie w Dziale Literackim Teatru Miniatura, reżyseruje dyrektor Miniatury Michał Derlatka, a w rolach Papetów występują aktorzy teatru.

Rodzina Papetów - dziadek Ryszard Papet, babcia Irena Papet oraz ich wnuczęta Marlenka i Mirek - pojawiła się w Teatrze Miniatura z inicjatywy aktora Wojciecha Stachury. Od 2016 roku Papety angażują się w różne projekty - zagrały w filmach, w teledysku i w spektaklu dla dorosłych, który zdobył główną nagrodę Konkursu Nurtu Off Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2019 roku.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery