• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy w Polsce

5 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Niezwykle utalentowana grupa 75 tancerzy z Ukrainy pod dyrekcją Konstantina Pińczuka i Andrieja Litwinowa, wywodząca się z legendarnej "Dnipro Opera", już w grudniu zaprezentuje spektakle w oparciu o światowe dziedzictwo sztuki baletowej. Widzowie w ośmiu miastach, w Polsce będą mieli szansę zobaczyć w ich wykonaniu najbardziej znane i kochane balety klasyczne "Jezioro Łabędzie" oraz "Dziadek do Orzechów". Spektakle będzie można zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 12 grudnia "Dziadek do Orzechów" o godz. 19:00, 13 grudnia "Jezioro Łabędzie" godz. 19:30.
Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy w grudniu w GdyniPaństwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy to jedna z czołowych grup baletowych świata. Oklaskiwany na całym świecie The State Ballet Theatre of Ukraine to wyjątkowe połączenie perfekcyjnego tańca, klasycznej muzyki i oprawy scenograficznej. Od wielu lat zespół podróżuje po całym świecie m.in. Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, ukazując doskonałe układy choreograficzne w połączeniu z klasyczną muzyką. Dzięki licznym tournée po całym świecie Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy zdobył międzynarodową reputację najwyższej klasy i wiele prestiżowych nagród.

Najwyższy światowy poziom klasycznej sztuki baletowej oraz porywający styl definiują ich magiczne spektakle, stworzone na podstawie oryginalnej choreografii Mariusa Petipy. Do każdego przedstawienia uszyto ponad 250 ekskluzywnych, niezwykle barwnych kostiumów. Dzięki dopracowaniu szczegółów i bogatej scenografii widzowie będą mogli poczuć się dosłownie jak w bajce. Wybitny francuski choreograf Petipa zadbał, aby muzyka, która akompaniuje baletowi, przemówiła językiem wielkich uczuć i namiętności. W niezwykły sposób udało mu się ją połączyć z treścią i dramaturgią, tym samym genialnie zaznaczyć charakter wszystkich postaci. Te klasyczne spektakle z pełnymi wdzięku tancerzami, czarującą muzyką i pięknymi kostiumami to uczta dla całej rodziny.

Jezioro ŁabędzieJezioro Łabędzie to najsłynniejszy balet klasycznego dziedzictwa, piękna historia miłosna z morałem. Jego teatralne losy obrazowo ilustrują wszystkie istotne zmiany estetyczne i artystyczne, jakie przeszedł XX-wieczny teatr baletowy. Arcydzieło przyciągnęło uwagę wielu choreografów na całym świecie. Opowiada historię księcia, który zakochuje się w Królowej Łabędzi, dziewczynie zaklętej w ptaka, a tylko w mroku nocy odzyskującej dawną postać. Zły czar może zdjąć z niej jedynie wierna miłość narzeczonego. Ale choć książę taką miłość wyznaje i szczerze i wiernie jej dochowuje, zło triumfuje.

 • Jezioro Łabędzie
 • Jezioro Łabędzie
 • Jezioro Łabędzie
 • Jezioro Łabędzie

Dziadek do OrzechówDziadek do Orzechów, to magiczny spektakl baletowy, jeden z najbardziej znanych na świecie, wystawiany w okresie Bożego Narodzenia. W sposób szczególny przybliża, poprzez fabułę i cudowną muzykę, nastrój i fantastykę tych świąt. Opowiada historię małej dziewczynki Klary, która dostaje w prezencie Dziadka do Orzechów. W jej śnie Dziadek do Orzechów przeistacza się w pięknego księcia. Ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki, a książę zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Balet ten jest pełen radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań, odkrywa przed widzem tajniki świata dziecięcej wyobraźni.

 • Dziadek do Orzechów
 • Dziadek do Orzechów
 • Dziadek do Orzechów
 • Dziadek do Orzechów
 • Dziadek do Orzechów

Wszystkie spektakle i bilety

:

06.12.22 - Białystok - OIFP - Jezioro Łabędzie (19:00)
08.12.22 - Toruń - CKK Jordanki - Jezioro Łabędzie (19:00)
09.12.22 - Poznań - Sala Ziemi - Dziadek do Orzechów (19:00)
10.12.22 - Poznań - Sala Ziemi - Jezioro Łabędzie (19:00)
12.12.22 - Gdynia - Teatr Muzyczny - Dziadek do Orzechów (19:00)
13.12.22 - Gdynia - Teatr Muzyczny - Jezioro Łabędzie (19:30)
15.12.22 - Warszawa - COS Torwar - Dziadek do Orzechów (19:00)
16.12.22 - Warszawa - COS Torwar - Jezioro Łabędzie (19:00)
17.12.22 - Kraków - ICE Kraków - Dziadek do Orzechów (19:00)
18.12.22 - Kraków - ICE Kraków - Jezioro Łabędzie (19:00)
19.12.22 - Katowice - Miasto Ogrodów - Dziadek do Orzechów (19:00)
20.12.22 - Katowice - Miasto Ogrodów - Jezioro Łabędzie (19:30)
21.12.22 - Wrocław - NFM - Dziadek do Orzechów (19:00)
22.12.22 - Wrocław - NFM - Jezioro Łabędzie

Bilety dostępne na makroconcert.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (1)

 • I co za darmo grają czy mu in płacimy?

  Raz pomocom im

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Który z aktorów grających w Teatrze Wybrzeże jest mimem?

 

Najczęściej czytane