stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Panama i Kostaryka z plecakiem

"Plama" Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze w ramach cyklu "Na krańcach świata". 14 listopada (czwartek) o swojej wyprawie z plecakiem przez Panamę i Kostarykę opowie Zuza Czerwińska.

lut 20

czwartek, godz. 18.00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdy czwartek (do 25.06), godz. 18:00

Wstęp wolny
Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Pokaz finansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.


Mam na imię Zuza, pochodzę z Gdańska i jak większość z Was uwielbiam podróżować. Chciałabym opowiedzieć Wam o mojej zeszłorocznej podróży do Panamy i Kostaryki, gdzie spędziłam ponad miesiąc jeżdżąc z plecakiem po Ameryce Centralnej.


Przez cały wyjazd korzystałam z couchsurfingu, dzięki czemu udało mi się poznać te kraje od podszewki, włócząc się z localsami po miejscach, do których sama bym nie dotarła. Opowiem Wam o Kanale Panamskim, o plantacjach kawy w Boquete, zabiorę Was nad karaibskie wybrzeże, gdzie samemu zbiera się kokosy leżące pod palmami (trzeba tylko wiedzieć jak je otworzyć. ;)


W Kostaryce głównie zwiedzałam Parki Narodowe m.in: Cahuita, wulkan Poas (który ma jeden z największych kraterów na świecie), Manuel Antonio (widziałam masę zwierząt: leniwce, liczne rodziny małp, iguany, papugi, kolibry).


Opowiem o wiosce Indian Borucas (robią piękne kolorowe maski, które kiedyś służyły im do obrony). Dowiecie się też sporo o ciemnej stronie Ameryki Łacińskiej - przestępczości, o której mogłam się przekonać na własnej skórze.

Serdeczne zapraszam!
Instagram: zu.zu.zuz

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...