Impreza już się odbyła

Pan Tadeusz z M3

31 sierpnia na plaży Hotelu Haffner w Sopocie - wejście nr 14. Krakowski Teatr Komedia wespół z Fundacją "Damy Radę - z Kulturą!" wystawi swój najnowszy spektakl "Pan Tadeusz z M3", w ramach programu "100 Lat Radości z Niepodległości".

kwi 16

czwartek, godz. 19:00

bilety 35 zł
ulgowy 30 zł
maj 9

sobota, godz. 19:00

bilety 40 zł
ulgowy 35 zł
Kup bilet
Koncepcją programu jest wystawienie spektakli, o charakterze radosnym i patriotycznym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy Sopotu będą mieli okazję obejrzeć sztukę w nietypowej, jak dla teatru formule - na plaży. Program ma charakter misyjny, w związku z tym, wstęp jest wolny.

Spektakl "Pan Tadeusz z M3", to opowieść magiczna, w której sen i jawa mieszają się ze sobą wzajemnie. Tematem przewodnim jest powstanie hymnu polskiego, magiczna historia zaczyna się, gdy pewnego dnia, na jednym z osiedli, wprost z książki zjawia się Pan Tadeusz. Najpierw domownicy biorą go za hydraulika, później za obłąkanego uciekiniera z zakładu dla psychicznie i nerwowo chorych, żeby w końcu przekonać się do jego obecności.

Rodzina, którą nawiedził bohater mickiewiczowskiej epopei to Ewa i Jacek Soplicowie oraz ich córka Zofia. Rodzinę co rusz odwiedza ich dość wścibska sąsiadka - Telimena, a Pan Tadeusz mówi wyłącznie wierszem - 13 zgłoskowcem. Początkowe próby nauczenia go mówienia "prozą", czyli normalnie, pełzną na niczym. Pan Tadeusz, mimo kłopotów, które sprawia swoją osobą, pomaga rodzinie Sopliców, m.in. pokochać się na nowo - jako bohater romantyczny, a jako patriota - opowiada im o historii powstania hymnu. Magia epopei trwa i po Panu Tadeuszu zjawiają się Telimena prosto ze spaceru po lesie oraz XIX wieczna Zosia. W całą historię został "wplątany" Zenon - prawdziwy hydraulik, który również łączy przeszłość ze współczesnością. Mimo, iż sąsiadka Telimena komplikuje nieco i tak dziwną codzienność państwa Sopliców, to historia, w każdym ze swoich wątków, kończy się pomyślnie.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?