• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pan Tadeusz z M3

31 sierpnia na plaży Hotelu Haffner w Sopocie - wejście nr 14. Krakowski Teatr Komedia wespół z Fundacją "Damy Radę - z Kulturą!" wystawi swój najnowszy spektakl "Pan Tadeusz z M3", w ramach programu "100 Lat Radości z Niepodległości".

lip 11

poniedziałek, godz. 21:00

Sopot,
bilety 120 PLN zł
Koncepcją programu jest wystawienie spektakli, o charakterze radosnym i patriotycznym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy Sopotu będą mieli okazję obejrzeć sztukę w nietypowej, jak dla teatru formule - na plaży. Program ma charakter misyjny, w związku z tym, wstęp jest wolny.

Spektakl "Pan Tadeusz z M3", to opowieść magiczna, w której sen i jawa mieszają się ze sobą wzajemnie. Tematem przewodnim jest powstanie hymnu polskiego, magiczna historia zaczyna się, gdy pewnego dnia, na jednym z osiedli, wprost z książki zjawia się Pan Tadeusz. Najpierw domownicy biorą go za hydraulika, później za obłąkanego uciekiniera z zakładu dla psychicznie i nerwowo chorych, żeby w końcu przekonać się do jego obecności.

Rodzina, którą nawiedził bohater mickiewiczowskiej epopei to Ewa i Jacek Soplicowie oraz ich córka Zofia. Rodzinę co rusz odwiedza ich dość wścibska sąsiadka - Telimena, a Pan Tadeusz mówi wyłącznie wierszem - 13 zgłoskowcem. Początkowe próby nauczenia go mówienia "prozą", czyli normalnie, pełzną na niczym. Pan Tadeusz, mimo kłopotów, które sprawia swoją osobą, pomaga rodzinie Sopliców, m.in. pokochać się na nowo - jako bohater romantyczny, a jako patriota - opowiada im o historii powstania hymnu. Magia epopei trwa i po Panu Tadeuszu zjawiają się Telimena prosto ze spaceru po lesie oraz XIX wieczna Zosia. W całą historię został "wplątany" Zenon - prawdziwy hydraulik, który również łączy przeszłość ze współczesnością. Mimo, iż sąsiadka Telimena komplikuje nieco i tak dziwną codzienność państwa Sopliców, to historia, w każdym ze swoich wątków, kończy się pomyślnie.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?