stat
Impreza już się odbyła

Pan Tadeusz z M-3

  • niedziela, 21 czerwca,
    godz. 20:00
  • Online
  • wstęp wolny

Fundacja im. Stanisława Moniuszki oraz Krakowski Teatr Komedii mają ogromną przyjemność zaprosić wszystkich oraz każdego z osobna na spektakl teatralny pt. "PAN TADEUSZ Z M-3" , który - w tych trudnych dla widzów czasie - będzie można zobaczyć w ... INTERNECIE!

lip 9

czwartek, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sie 26

środa, godz. 19:30

Sopot,
bilety 25 zł
Kup bilet
Możecie obejrzeć go Bezpłatnie na kanale youtube
https://youtu.be/5m_GZJNIB4s

Zaczynamy o godz. 20

Fundacja Stanisława Moniuszki w ramach swoich działań promuje kulturę wysoką. Pragniemy przybliżyć widzom nie tylko sztukę teatralną, ale ... nie zapominamy o Moniuszce! W spektaklach nie zabraknie bowiem "MONIUSZKOWSKICH AKCENTÓW", które widzowie będą mieli za zadanie odszukać. Więc koniecznie zasiądź wygodnie i ciesz się sztuką u Siebie w domu.

Do projektu jako partnerów zaprosiliśmy Agencję Eventową STAO oraz Warszawskie Centrum Prasowe Foksal.

Wkrótce więcej informacji! Śledź nasz profil.
Zapraszamy!
Bądźmy razem...w sieci!

"Pan Tadeusz z M3"
Pewnego dnia, na jednym z osiedli, wprost z książki zjawia się w Pan Tadeusz. Na początku domownicy są przerażeni i chcą pozbyć się intruza. Najpierw biorą go hydraulika, żeby w końcu przekonać się do jego obecności. Rodzina, którą nawiedził bohater mickiewiczowskiej epopei to Ewa i Jacek Soplicowie oraz ich córka Zofia - uczennica klasy maturalnej. Rodzinę co rusz odwiedza ich dość wścibska sąsiadka - młoda wdowa - Telimena Wiśniewska. Obecność pana Tadeusza nastręcza rodzinie Sopliców wielu kłopotów. Na początku próbują ukryć niechcianego gościa, później z konieczności muszą go ujawnić sąsiadce Telimenie. Kłopot w tym, że pan Tadeusz mówi wyłącznie wierszem -13 zgłoskowcem. Początkowe próby nauczenia go mówienia "prozą", czyli normalnie, pełzną na niczym. Pan Tadeusz, mimo kłopotów, które sprawia swoją osobą, pomaga rodzinie Sopliców, m.in. pokochać się na nowo - jako bohater romantyczny, a jako patriota - opowiada Im o historii powstania hymnu Polski, o trudach jakie podejmowali Polacy dążąc do niepodległości... Magia epopei trwa i po Panu Tadeuszu zjawiają się Telimena, prosto ze spaceru po lesie oraz XIX wieczna Zosia. W całą historię został "wplątany" Zenon - prawdziwy hydraulik, który również łączy przeszłość ze współczesnością. Mimo, iż sąsiadka Telimena komplikuje nieco i tak dziwną codzienność państwa Sopliców, to historia, w każdym ze swoich wątków, kończy się pomyślnie.
Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Jarosław Witaszczyk
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska -Należyty
Obsada:
Agata Darnowska, Ewa Romaniak, Jan Mancewicz, Adrian Gawlik, Natalia Pietrasz

Projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach akcji "Kultura w Sieci".
Celem programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to są Baby Pruskie?