stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pan Maska - wystawa

Wernisaż wystawy zbiorowej Grupy Połączone Pasją Pan Maska

12 listopada - 4 grudnia 2021, godz. 19:00

Wstęp wolny
gru 5

niedziela, godz. 14:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
6 sierpnia 2021
godz. 18:00

Miejsce: Galeria GAK Wyspy Skarbów
Ul. Turystyczna 3
Wstęp wolny

,,A podczas karnawału.....
Oto nikną wszelkie przegrody, wszelkie tytuły. Nie ma ani patrycjusza w długim płaszczu, ani tragarza.....ani szpiega, ani zakonnicy, ani najemnego zbira, ani szlachetnej damy, ani inkwizytora, ani błazna, ani biedaka, ani cudzoziemca. Nic nie ma poza tylko tytułem i jedną postacią SIOR MASCHERA {PAN MASKA}."
Tytuł wystawy został zaczerpnięty z książki Obrazy Włoch Pawła Muratowa

Autorki postanowiły za pomocą plastycznych środków wyrazu zinterpretować powyższy cytat na czasy nam współczesne. Ekspozycja obejmie ponad 20 prac w różnych dyscyplinach - rysunek, malarstwo kolaż, ceramika. Tak różnorodne techniki pozwolą na indywidualną i pełniejszą wypowiedź artystyczną czyniąc wystawę bogatą zarówno w treści jak i w formie.

Grupa malarska Połączone Pasją istnieje od 2011 roku i wywodzi się z Gdyni. Od jesieni 2017 roku grupa spotykała się i pracowała w Gdańsku w galerii Momarte przy ul. Chebnickiej 11/12 . Obecnie skład grupy to sześć, wolnych już zawodowo, kobiet przepełnionych pasją malowania i ciekawością życia. Panie przyszły z różnych miejsc i środowisk, zrealizowane zawodowo odnalazły w sobie talent artystyczny i zadbały o niego. Niektóre z uczestniczek rozpoczynały przygodę ze sztuką od zera, inne malują i rysują od dawna a to co je łączy to otwartość i ciekawość świata oraz dbałość by codzienność nie zagłuszyła ducha.
Artystki: Ola Cieślik, Maria Mazurkiewicz, Joanna Sobiecka, Anna Turowska, Gabriela Wilk, Krystyna Załuska, Dorota Białczak . Prowadząca grupę i kurator wystaw - Dorota Białczak, artysta rzeźbiarz

Ekspozycja wystawy odbędzie się w terminie 6 -31 sierpnia 2021
W trosce o Państwa bezpieczeństwo w związku z pandemią Covid-19 przypominamy o konieczności przestrzegania zasadach obowiązujących podczas zwiedzania galerii: zachowaniu limitu osób i dystansu 1,5 m, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

Patronat medialny:
Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku trafił do Gdańska obraz "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga?